VALORANT sxstrace.exe Hatası Çözümü Güncel

VALORANT oynamak istiyorsunuz ama sxstrace.exe hatası ile karşılaştınız ne yapmanız gerektiği hakkında fikriniz yoksa aşağıdan sizler için sunmuş olduğumuz VALORANT sxstrace.exe hatası çözümü anlatımı ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. VALORANT yeni bir oyun olduğu için bazı durumlar çoğu oyuncu için bazı sorunlarla karşılaşmalarına neden oluyor, bunlardan biride sxstrace.exe sorunu. Peki sxstrace.exe hatası nedir?

Sxstrace.exe hatası nedir?

Neredeyse tüm oyunlarda karşınıza çıkabilecek Sxstrace.exe hatası Valorant oyununda da çıkabilmektedir. Bu terim ”Uygulama yan yana yapılandırılması doğru olmadığından başlatılamadı” anlamına gelmektedir. Ayrıca karşılaşmış olduğunuz hata, Bilgisayarınız da yer alan işletim sisteminde sxs Tracing Tools isimli programın Dll dosyası sorunudur. Bu tarz bir uyarı ile karşılaşıyorsanız doğru gitmeyen birşeyler var anlamına gelir.

VALORANT Vanguard Hatası Çözümü Konumuzu incelemeyi unutmayınız.

VALORANT Sxstrace.exe Hatası Çözüm 1

Bilgisayarınız’da bazı Programların bozukluğu veya olmayışı nedeni ile kaynaklanabilir. Bundan emin olmak için Bilgisayarınızın arama kısmına;

  • Visucal C++ 2005
  • Visucal C++ 2008
  • Visucal C++ 2010

Yukarıdaki terimleri aratıp kontrol edebilirsiniz Bilgisayarınızda yoksa yükleyip Bilgisayarınızı yeniden başlatıp VALORANT’a yeniden giriş yapmaya deneyiniz.

VALORANT Sxstrace.exe Hatası Çözüm 2

Öncelikle İşletim sisteminiz Kaç Bit bunu bir kontrol edin (64 veya 32 bit kontrolü) İşletim sistemi 64 bit olan kullanıcı 32 bit destekleyen programı indirmesi fayda etmez. 1. Çözüm yolu başarısız olduysa, DLL SUIT isimli programı indirmelisiniz. Bu program sayesinde sisteminizde eksik bulunan dosyaları bulacaksınız ve System32 isimli dosyaya atacaksınız. Ayrıca Win + R yapıp çalıştır kısmını açın ve ”Regsvr32 %systemroot%\sxstrace.exe” yazıp çalıştırmalısınız ve Bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Son olarak bu işlemleri yaptıktan sonra oyuna yeniden giriş yapmayı deneyiniz büyük ihtimalle sorun çözülmüş olacaktır.

Yorum yapın