VALORANT Riot Vanguard Hatası (Kesin Çözüm)

Dünyanın en ünlü oyun şirketlerinden birisi olan Riot Games, yeni oyunu olan Valorant’ı halen geliştirmeye devam ettiği için oyunda pek çok hata ve kusur olması normal kabul ediliyor. Söz konusu oyun içi hatalar arasında yer alan Riot Vanguard hatası ise pek çok oyuncuyu canından bezdirmiş durumda. Peki Riot Vanguard hatası çözümü nedir? Bu problem kalıcı şekilde nasıl giderilebilir? İşte Riot Vanguard hatası ve detaylı çözümleri!

Riot Vanguard Hatası Çözümü

Riot Vanguard hatası çözümü Valorant oyuncularının kullandıkları bilgisayarların donanım özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Çoğu zaman istemcinin yeniden başlatılması halinde düzelebilen Vanguard hatasında yeniden başlatma işlemini yapmalarına rağmen halen çözüm elde edemeyen kişilere ise aşağıdaki yöntemleri deneyebilecekleri söylenebilir:

  • Windows’un arama bölümüne Hizmetler yazılır ve ekrana gelen uygulamaya tıklanır.
  • Açılan Hizmetler sayfasında VGC adlı hizmet bulunur ve söz konusu hizmete sağ tıklanarak özellikler kısmına girilir.
  • Burada başlangıç türü alanı ‘’Otomatik’’ olarak seçilir ve tamam butonuna basıldıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılır.

Windows 7 Riot Vanguard Hatası Çözümü

Windows 7 kullanan ve Riot Vanguard hatası çözümü arayan Valorant oyuncuları da aşağıdaki adımları izleyebilir:

  • Klavyede yer alan Windows tuşuna ya da masaüstünde ekranın alt kısmında yer alan Windows butonuna basılır ve Program Ekle Veya Kaldır menüsüne gidilir.
  • Riot Vanguard ve Valorant seçenekleri seçilir ve 1’e 1 kaldırma işlemlerine başlanır.
  • Bu uygulama ile ilgili bilgileri sistemden kaldırılacak şeklinde bir komut istemi görünür ve bu istem kabul edilir.
  • Uygulamanın cihazda değişiklik yapma talepleri kabul edilir ve Riot Vanguard’ı kaldırma işlemi tamamlanır.
  • Son aşamada oyun resmi sitesi üzerinden tekrardan bilgisayara indirilir ve kurulum işlemleri sıfırdan gerçekleştirilir.

Alternatif Riot Vanguard Hatası Çözümü

Riot Vanguard hatası çözümü için son olarak farklı bir yöntem de denenebilir. Bunun için de aşağıdaki adımların uygulanması başarılı sonuç sağlayabilir:

  • Vanguard dosyası bilgisayardan kaldırıldıktan sonra Valorant farklı bir bilgisayara yüklenir ve ana PC’de yer alan Riot Vanguard klasörü de Program Files bölümüne kopyalanır.
  • Sonra Vanguard programı Programı Kaldır seçeneği kullanılarak bilgisayardan kaldırılır ve istemci aracılığı ile Valorant yeniden başlatılır.

Bu işlemin yapılması halinde Valorant bu kez Vanguard programını düzgün bir şekilde otomatik olarak yeniden yükleyecektir ve böylece Riot Vanguard hatası çözümü elde edilebilecektir.

“VALORANT Riot Vanguard Hatası (Kesin Çözüm)” üzerine bir yorum

Yorum yapın