Valorant En İyi ve Güçlü Karakterler (Güncel)

League of Legends ile adını tüm dünyaya duyurmayı başaran ve uzun yıllardır piyasaya sallayan Riot Games’in en az LOL kadar ses getirmeyi başaran yepyeni oyunu Valorant yayınlandı!

Birbirinden farklı pek çok başarılı oyun içi karaktere ev sahipliği yapan oyunda söz konusu karakterlerin her birinin ise kendine özel yetenek ve nitelikleri bulunuyor. O halde gelin Valorant en iyi karakterler listesine bir göz gezdirelim ve bu muhteşem oyunun en popüler 3 farklı karakterini inceleyelim.

Phoenix

Kendine has tarzı ile dikkat çekmeyi başaran Phoenix, köşelerden oldukça falsolu flaşlar atabilen ve bu şekilde kaçmaya yeltenen rakipleri kör edebilen bir karakter. Karakterin Ateşten Duvar yeteneği ise hem saldırırken hem de savunma esnasında ona büyük bir avantaj sağlayabiliyor.

Yetenekler:

Ateşten Duvar: İçinden geçen düşmanların görüş mesafelerini kısıtlarken bir yandan da canlarını oldukça azaltan ateşten bir duvar açılmasını sağlıyor.

Falso: Atıldığından çok kısa bir müddet sonra patlayan bir küre fırlatıyor.

Yakar Top: Zeminle temas ettiğinde ya da kısa bir gecikmeden sonra patlayan ve dar bir alanı kapsayan bir ateş topu atıyor.

Yakar Döner: Phoenix’in süper gücü olan bu güç karakterin o an yer aldığı konumu işaretleyerek bir klonunu oluşturuyor. Zamanlayıcı dolduğunda ya da Phoenix öldürüldüğünde karakteri ilk işaretlenen konumda canı full bir şekilde yeniden canlandırıyor.

Jett

Valorant en iyi karakterler listesinde Phoenix’ten sonra sırada bütün yeteneklerinin kombinlenmesi halinde ölümsüzleşen bir karakter olan Jett yer alıyor. Rakipten gizlenmek için Rüzgar Gibi yeteneğinin kullanılabileceği karakterde Duman Bulutu yeteneği ile de rakibin görüş açısını kısıtlamak mümkün oluyor.

Yetenekler:

Duman Bulutu: Kısa bir müddet için bir duman bulutu oluşturuyor.

Hafifle: Havada kısıtlı bir süre asılı durmayı sağlıyor.

Rüzgar Gibi: İleriye hızla atılmayı sağlıyor.

Keskin Fırtına: Jett’in süper gücü olan bu güç tek seferde ya da ayrı ayrı atılabilecek 5 farklı bıçak kazandırıyor. Bıçakla düşman kafasından vurulursa bıçakların yenilenme süreleri sıfırlanıyor.

Viper

Valorant en iyi karakterler listesinde üçüncü sırada suikastçi güzel Viper’den söz edilebilir. Zehir Perdesi ve Zehir Bulutu gibi yetenekleri aynı anda açıldığında iki kat fazla zarar vermeye başlayan Viper, son derece güçlü Valorant karakterleri arasında yer alıyor.

Yetenekler:

Asit Havuzu: Yere çarpınca parçalara ayrılan bir kapsül fırlatıyor. Oluşan kimyasal alana gelen rakipler ise yavaşlayarak hasar almaya başlıyor.

Zehir Bulutu: Zehir bombası fırlatıldığında meydana gelen zehir bulutunun içindeki rakiplere zaman içerisinde hasar veriyor ve bu esnada görüş mesafelerini kısıtlıyor.

Zehir Perdesi: Bir tür zehirden duvar oluşturuyor.

Viper’in İni: Valorant en iyi karakterler içerisinde yer alan Viper’in süper gücü olan Viper’in İni yeteneği ise geniş bir alana hükmeden son derece güçlü bir zehir bulutu meydana getiriyor.

“Valorant En İyi ve Güçlü Karakterler (Güncel)” üzerine 2 yorum

Yorum yapın