VALORANT Dereceli Girmek İçin Kaç Maç Atmam Lazım?

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere VALORANT Dereceli Sistem aktif edildi. Oyuncular seri şekilde Dereceli Maç atıp en üst seviye rütbelere ulaşma çabasında. Bazı arkadaşlarımızın VALORANT Dereceli Giremiyorum gibi sözlerini duyduk. Neden dereceli giremediğinizi ve dereceli maç oynamak için ne yapmak gerekiyor. Aşağıda kafanıza takılan tüm soruların yanıtlarını paylaştık umarım işinize yarar.

VALORANT Dereceli girmek için kaç maç oynamak gerekiyor?

Valorant’ın resmi açıklamasına göre, diper ismi rekabetçi mod olan dereceli mod kilidini açmak için 20 maç yapmanız gerekiyor. Yaptığınız bu maçlarda, sadece 20 oyunun tamamlanması yeterlidir. 20 oyunu tamamladıktan hemen sonra dereceli mod aktif olacaktır.

VALORANT Espor için yeni bir umut olarak karşımıza çıktı ve oldukça beğenildi. Her ne kadar bazı hatalar bulunsa da oyun daha yeni olduğu için bu sorunlar aşılacaktır. Dereceli sistemin aktif edilmesinden sonra oyun dahada rekabetçi bir hal aldı. Oyuncuların hepsi neredeyse dereceli girmek istiyor, bazıları ise VALORANT Dereceli giremiyor. Korkmanıza gerek yok çünkü dereceli girebilmeniz için oyunun istediği şekilde normal maç sayısına gelmemişsiniz demektir. VALORANT rekabetçi giremiyorum gibi bir çok google aramasını fark ettik ama çözümü basit.

VALORANT dereceli girmek isteyen arkadaşlarımızın öncelikle toplamda 20 normal oyun oynaması gerekmekte. 20 oyuna ulaşamadıysanız bunları tamamlamalısınız. Daha sonra dereceli mod aktif olur ve artık rekabetçi girmenize hiçbir engel kalmaz.

VALORANT Beta’da 20 Maç Attım Yeniden 20 Maç Oynamam Gerekirmi?

Eğer daha önce Beta sürümünde 20 maç attıysanız ve tam sürümde dereceli girebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Beta’da oynadığınız maç sayıları Tam Sürüm’de geçerli değildir ve yeniden 20 maç oynamanız gerekmektedir.

VALORANT Dereceli Sistem

VALORANT oyununda toplamda 20 normal oyunu tamamladık ve şimdi ne yapmamız lazım?

Öncelikle oynadığınız tüm normal oyunlardaki Win – Lose sayısını unutun. Kazandığınız veya kaybettiğiniz maç sayıları dereceli girerken bir önem taşımayacak. Mesela ben 20 Maç kazandım Dereceli’de karşıma güçlü rakipler çıkar mı? gibi düşünceniz varsa bilmelisiniz ki tamamen karma düzen olarak karşınıza oyuncular çıkacaktır.

Önemli olan bir şey var bunu söylemeden geçmeyelim, dereceli sistemde ilk 5 maç çok önemlidir. İlk 5 maçı attığınızda bir rütbe kazanırsınız yani bir lige yerleştirilirsiniz. Size tavsiyemiz oyuna yeni başladınız ve VALORANT ajanların yetenekleri konusunda henüz hakim değilseniz bir süre normal oyun atmanız sizin için daha iyi olur.

Oyuna artık alıştığınızı düşünüyorsanız ilk 5 maçta kazanma oranınızı yüksek tutmalısınız çünkü yukarıda söylediğimiz gibi liginiz belirlenecek. Acele edip kaybetme oranınızı bu 5 maçta yüksek tutarsanız düşük bir ligde yer alırsınız ve üst rütbelere ulaşmak için uğraşırsınız.

“VALORANT Dereceli Girmek İçin Kaç Maç Atmam Lazım?” üzerine bir yorum

Yorum yapın