Twitch E-spor Müsabakaları Dışında da Boy Gösterecek

Twitch nedir? Nasıl para kazanılır ne anlama geliyor. Tüm bu sorular aslında çok önceleri cevaplandı. Dünyanın en popüler canlı yayın konseptlerin’den birisi haline gelen platform doyum noktasına ulaştı. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir şiarı ile üzerine koymaya devam ediyorlar. Bildiğiniz üzere Twitch e-spor yayınları yapan bir kurum. Her gün yüzbinlerce kişiyi online oyun yayınları ile buluşturuyor. Buradan para kazanan çok sayıda yayıncı var. Bağış mantığı ile ilerleyen sistem halihazırda bu uygulamalarına devam ediyor.

Twitch Yeni Bir Uygulamaya Geçiyor!

Twitch geleneksel sporlar sayfası başlığı altında yeni bir uygulamaya gittiğini geçen haftadan itibaren duyurdu. Bu uygulama içerisinde reel sporlar diye tabir edebileceğimiz pek çok seçenek bulunuyor. En başta Amerika üzerine yayın ile demo hayatına başladılar. Amerikan Futbolu ve NBA yorumları burada pastadan en büyük payı alıyor gibi duruyor. Bir yandan amatör yayıncılar öte yandan da ünlü veteran oyuncular ile müsabaka yorumları çok daha tatlı bir ortamda gerçekleşiyor. Ofis ya da stüdyo ortamından uzak sanki yanınızda muhabbet eden birey havasında çok eğlenceli zamanlar yaşayabilirsiniz.

Twitch’de Spor Yorumcuları ve Oyuncuları devri

Twitch futbol ve basketbol yorumcularının yayınları taraftar gruplarının da epey dikkatini çekmiş bulunuyor. Kısa süre içerisinde örgütlenen Avrupa futbol taraftarları özellikle ertelenen şampiyonlar ligi müsabakaları için özel etkinlikler planlamaya başladı. Paris Saint Germain taraftarları şampiyonlar ligi öncesinde etkinlikler için Twitch uygulamasını tercih edecek gibi duruyor.

Etkinliklerin şu an için majör kişiler tarafından yönetilmesi sizleri yanıltmasın. Henüz deneme aşamasında olmasına rağmen çok sayıda yayıncı müsabaka öncesi ve sonrasında yaptıkları sohbetler ile şimdiden binlerce izleyiciyi kendisine çekmeyi başardı. Korona virüs günlerinde kendilerine alternatif eğlenceler arayışında olan izleyiciler ise bu durumdan istifade etmeye devam ediyor. Yakın zamanda Twitch geleneksel sporlar kanalı daha da büyüyecek gibi duruyor. İçerideki kaynaklardan sızan bilgilere göre maç esnasında, devre aralarında da alternatif oluşturmaya çalışıyorlar. Bunun için çeşitli yayın kuruluşları ile ortaklık anlaşmasına dek gidebilecek kimi planlar sizleri bekliyor olacak.

Twitch nasıl açılır? Nasıl indirilir gibi soruları sitemizde okuyup anladıktan sonra sizler de yayıncı olabilirsiniz. Geleneksel sporlar ya da direkt olarak taraftarı olduğunuz kulüp hakkında düşüncelerinizi yayın ile dile getirebilirsiniz. Bir zamanlar herkesin amatör yayıncı olduğu platformda sizler de fenomen olmak ve para kazanmak gibi hayalleri gerçekleştirebilirsiniz. Twitch geleneksel spor yayınları hakkında ilerleyen günlerde update güncellemeleri sizlerle paylaşmaya son hızla devam edeceğiz. İzleyicilere keyifli seyirler.

Yorum yapın