League of Legends Ruh Festivali Başlıyor

League of Legends tarihinin en büyük ve en kapsamlı etkinliği olan ‘’Ruh Festivali’’ etkinliği 22 Temmuz Çarşamba günü 10.15 yaması ile oyuna eklendi. Riot, etkinliğin 1 ay 2 gün süreceğini belirterek etkinliğin bitiş tarihi olarak 24 Ağustos’u göstermekte.

Ruh Festivali ilk başta tasarım ekibi tarafından Ionia için oluşturulmuş bir kostüm teması olarak düşünülmüş daha sonradan bunun daha da geliştirileceği fark edilmiş. Oyuncular için zarif olduğu kadar gerçekçi kıyafetlere ihtiyaç vardı. Bu sözler oyunun yardımcı sanat yönetmenine ait. Ruh Çiçeği’nin zarif, garip, güzel ve doğa dışı olmasını istediklerini söylemekte. Etkinliği bu kadar büyük kılan özellikler ise Ruh Festivalinin oyuna ilk defa eklenecek görev tasarımlarına yer veriyor olması.

LOL Ruh Festivali Şampiyonları

Söz konusu tasarımlar LOL ruh festivali ile gelecek olan kostümlerin sahibi olan şampiyonlar ile diyalog kurarak bağ geliştirmek üzerine. Bu şampiyonlar şu şekilde;  Ahri, Kayn, Cassiopeia, Kindred, Lilia, Riven, Teem, Thresh, Vayne ve son olarak Yasuo. Görev ekranında gözükecek olan bu şampiyonların yüzlerine tıkladıkça farklı ödüller içeren ve her şampiyona özel olan görevler göreceğiz. Bir şampiyon ile etkileşime girdikçe o şampiyonla aramızdaki bağ seviyelere göre gelişecek. D, C, B, A ve en iyi derece olan “S” şeklinde seviyeler bulunacak ve şunu belirtmekte fayda var: bir şampiyonla bağ seviyeniz ne kadar kuvvetli ise (örneğin Ahri ile S seviye iseniz) aldığınız görevler o kadar zor fakat ödülleri de o kadar büyük olmakta. Ruh festivali ödülleri nelerdir? Bunun hakkında daha sonra tanıtıcı bir yazı yazmayı planlıyoruz.

LOL Ruh Festivali Detayları

Şampiyonlar ile diyalog kurdukça onları daha fazla tanıma fırsatı bulacak ve etkinliğin amacını ile ilgili daha çok bilgi sahibi olacaksınız. Şampiyonların “takdir”ini kazandıkça hikayelerinde ilerleyebileceğiniz yeni bölümler açılmış olacak. Görevler “genel” ve “şampiyona özel” olarak gelmektedir. Altını çizmemiz gerek bir diğer konu da: seçtiğiniz şampiyonun bir görevini tamamlasanız bile  şampiyonla diyalog kurmadan ileriki görevlere erişim sağlamanız imkansız olacaktır yani diyalog devam etmedikçe yeni görevler eklenmeyecektir.  Bu oldukça önemli bir detay olarak karşınızda duruyor.

Peki takdirleri nasıl kazanacağız? Takdirlerin büyük çoğunluğu eşleştirmeli oyunlar kazanarak ya da kaybedilerek edilse de daha derin bağlar kurmak istediğiniz bir şampiyonun isteğini gerçekleştirip onu etkileyerek de takdirini kazanabilirsiniz. Ayrıca yenilenen “merkez baskını” oyun modunu oynayarak da takdir kazanabilirsiniz. League of Legends etkinlikleri hakkında sizleri en güncel bilgilendirmeler ile kavuşturmaya devam edeceğiz.

Yorum yapın