Rocket League gelecek güncelleme ile ücretsiz olarak kullanıcıları ile buluşacak

Gelmiş Geçmiş en popüler oyunlardan biri olan Steam’in favorilerinden “Rocket League” sürpriz bir karar ile  gelecek haftalarda uygulanacak olan güncelleme ile ücretsiz olması planlanıyor.

Kısaca oyundan bahsetmek gerekecek olursa; roket donanımlı arabalarla oynanan bir futbol oyunu diyebiliriz. İster çevrimiçi ister tek oyunculu oynanabilen bu oyunda her takım en az 1 ve en fazla 4 oyuncudan oluşmakta. Oyun ilk 2015 yılının Temmuz ayında Microsoft Windows ve Playstation 4 gibi platformlarda piyasaya sürüldü. Oyunun resmi geliştiricisi olarak bilinen “Psyonix” şirketi daha önceden rekabetçi sezonunun bitişini süresiz olacak şekilde ertelemişti ama böyle ani bir karar hiç gündeme gelmemişti.

Epic Games’den Bedava Rocket League Hamlesi

Rocket League bu güncellemenin ardından “Steam” üzerinden satın alınamayacak ve oyun yalnızca “Epic Games Store” üzerinden edinilebilecek. Geçtiğimiz aylarda PC için kullanıcılarına GTA 5 hediye eden hamlesiyle bilinen Epic Games Store fazlasıyla yankı uyandırmıştı.Bundan sonra oyunu oynamak isteyen kullanıcılar da oyunu GTA 5 ve Borderlands: The Handsome Collection oyunlarında olduğu gibi “tamamen ücretsiz” bir şekilde Epic Games Store’un sitesinden edinebilecek.

Rocket League’in ücretsiz olması sayesinde kullanıcıların diğer platformlarındaki hesapları da PC hesapları ile bir olabilecek yani bunun sayesinde; rekabetçi sınıflarına, eşya envanterlerine ve Rocket Pass seviyelerine ve tabii ki görevlerine hangi platformu kullanıyor olurlarsa olsunlar erişim sağlayabilecekler. Ancak oyuna daha önce sahip olan kullanıcıların telaşlanmasına hiç gerek yok çünkü oyunu daha önce alan kullanıcılar yeni özellikleri ve güncellemeleri edinmeye devam edebilecek.

Rocket League Eski Oyuncularına Ek Özellikler Dağıtacak

Çıktığı günden beri 75 milyon kişi tarafından satın alınan Rocket League şu an Steam’de 31 TL’ye satılıyor ve pekçok oyuncu tarafından aktif olarak oynanmakta. Bu oyuncuların verdikleri paraların araya gitmemesi ve haklarının hiçe sayılmaması için geliştirici firma olan “Psyonix” oyunu satın alan oyuncuların seviyesini “Legacy” (Miras) durumuna getirecek ve bu sayede oyuncular, aşağıda yer alan özellikleri almaya hak kazanabilecek:

• Oyunu ücretsiz yapmadan önce sürülen Tüm Rocket League DLC’leri

• Oyuna başladıkları yılı belirten gösterişli bir oyun içi unvan

•  Oyuncuların yükseltiği seviye olan “Legacy” kalitesinde 200 “Common” eşya

• Huntress oyuncu banlayıcı

• Diece-oro tekerlek

• Golden Cosmos Boost özelliği

• Faded Cosmos Boost özelliği

Halihazırda Oyunun ücretsiz yapılacağı güncelleme merak konusu iken hangi tarihte çıkacağı henüz bilinmemekte olup bu yazın içinde çıkacağı kesin gözüyle bakılıyor. Ücretsiz olmasıyla çok daha geniş bir kitleye ulaşacağı düşünülen Rocket League’in yakında gelecek güncelleme ile yeni dinamiklere de kavuşacağı düşünülüyor.

Yorum yapın