Oppo Telefon Markası Hakkında Güncel Bilgiler

Ülkemizde giderek yükselen telefon fiyatları majör telefon markalarına olan ilgiyi azaltıyor. Tüketiciler alternatif markaların seçeneklerine yoğunlaşıyor. Tam da iPhone, Samsung ve Huawei akıllı telefon fiyatlarının tavan yaptığı bir dönemde yeni bir alternatif karşımızda duruyor. Oppo telefon markası hakkındaki bilgiler yazımızda size bu konudan bahsedeceğiz.

Oppo Hangi Ülkenin Ürünü?

Oppo telefon nerenin malı? Kime ait. Fiyatları nedir? Güvenilir mi gibi soruların yanıtını bu yazımızda bulacaksınız. 2004 yılı ortalarında Çin Halk Cumhuriyeti’nde kurulan şirket Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdi. Amaçları yüksek segmentli telefon markalarına karşı bir alternatif doğurmaktı. Bunda 2015 yılına kadar kayda değer bir başarı elde edemediler. Piyasadaki ucuz ve kaliteli telefon eksikliğinin farkına varan IDC yatırım şirketi tarafından satın alındı. Bu tarihten itibaren de dünya çapına ucuz akıllı telefon ihraç etmeye başladılar. Bugün Oppo akıllı telefonları 35 ülke ve 4 kıta’da satışlarına devam etmektedir.

Oppo Markasının Türkiye’deki Yeri

2018 yılında Türkiye temsilciliği açmaya karar veren Oppo, geçen sene yaptığı atım ile adından söz ettirmeye başladı. Özellikle ucuz akıllı telefon markaları arayışında olan tüketiciler de bu marka ile içselleşti. Günümüzde dünyada 100- 600 dolar fiyat aralığında satışı bulunan marka Türkiye’de de ucuz segment kategorisi içerisinde yer almaktadır. Oppo telefon fiyatları nedir sorusundan önce markanın Türkiye’deki piyasasından bahsedelim. Çoğunuzun kuşku ile baktığı Oppo hangi telefonlarını Türkiye pazarı içerisinde değerlendiriyor.

  • Reno
  • RX 17 (Pro ve Neo farklı segmentleri var)
  • Oppo A9 (2020 yılı son çıkan telefon)
  • AX7
  • Find X2

Oppo telefon modelleri içerisinde en yüksek ücretli satışa sunulan modelden bahsedelim. Find X2 256 GB tasarımı ile ülkemizde 10.000 liradan satışa sunulmuş durumda. İnceleme yazılarına baktığımız zaman pek çok özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Oppo Oyun Severleri Unutmuyor

Çift sim kart kullanabileceğiniz akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Android 10 sistemi kullanan telefonda herhangi ara yüz hız problemi bulunmuyor. Find X2 Pro oyuncular için de çeşitli avantajları beraberinde getiriyor. Oyun alanı kısmı incelemeye değer. Aynı zamanda telefonda oyun oynarken cihazı oyun moduna getirin. Artık sizi davetsiz ve yersiz arayıp mesaj atanlar ile uğraşmak zorunda kalmayın. Bir gamerin en çok rahatsız olduğu konulardan bir tanesi de budur. Oppo dayanıklı mı? Kamerası nasıl. Kaliteli mi? Şarjı ne kadar dayanıyor. Tüm bu sorular modeller için farklı yanıtlar taşıyorlar. Sizleri Oppo modelleri inceleme yazıları içerisinde spesifik makalelerime bekliyor olacağım. Herkese güvenli alışverişler diliyorum.

Yorum yapın