Asus ROG Phone 3 İncelemesi (Oyun Telefonu)

Oyun bilgisayarlarını biliyoruz da oyun telefonu nedir? dediğinizi duyar gibiyim. Asus ROG Phone 3 tanıtımı ve incelemesi makalesi tam da size göre. Bu cihaz hakkında çeşitli bilgileri sizlere sunacağım.

ROG 2 modelinin üzerine büyük özellikler ekleyerek yoluna devam eden Asus sonunda performans canavarı diye tabir edilecek cihazı ortaya çıkardı. ROG Phone 3 gerek performansı, gerek bataryası ve aksesuarları ile çok fazla talep görecek gibi duruyor. Teknoloji sitelerinde telefon hakkında yorum yapan uzmanlar şunu söylüyorlar. Bu kesinlikle bir oyun telefonu değil. Bu telefon özellikleri içeren oyun bilgisayarı olmuş.

Asus ROG Phone 3 Teknik Özellikleri

İşletim sistem ile başlamak performans adına her zaman mantıklı olmuştur. Snapdragon 865+ işletim sistemi kullanan ROG Phone 3 bu açıdan büyük bir artı puan alıyor. Geçen hafta tanıtılan 865+ plus işletim sistemini böylesi entegre etmeyi başaran en başarılı örneklerden birisi denebilir. Asus oyun telefonu 12 GB Ram ile karşımızda duruyor. Fakat çeşitli eklentiler ile bunu 16 GB Ram civarına çekmek mümkün. Snapdragon 865 plus özelliklerinden olan bu harika imkan ile zaten performans zengini olan telefonu bir başka pozisyona götürüyorsunuz.

Asus ROG Phone 3 inceleme yazısı içerisinde depolama da önemli bir yer tutuyor. Zira oyuncu telefonu diye adlandırılan cihazda depolama hayati öneme sahiptir. Cihaz 256, 516 MB ve 1 TB depolama alanları ile sizlerin karşısına gelmekte. Oyuncu telefonu salt performans açısından değerlendirilmemeli. Aynı zamanda telefonda bulunması gereken her özelliğe de hakim olmalıdır. Örneğin kameradan bahsedelim. Önde bir kamera ve arkada üçlü kamera kurulumu bulunuyor. 64 mega piksel olan ana kamerayı makro ve geniş açılı çekim yapan kameralar destekliyor.

Asus ROG Phone 3 Pil Ömrü Dikkat Çekiyor!

Asus ROG Phone 3 tanıtımı içerisinde en çok gereksinim duyulan özelliklerin başında ise pil geliyor. Bataryası ne kadar yetiyor. Şarjı ne kadar dayanıyor gibi sorulardan devam edelim. 30W hızlı charge desteği bulunmakta. 6000 mAh batarya’dan feed almaktadır. Pil ömrü diğer tüm telefonlardan iyidir. Zira içerisinde bulunan sıvı bazlı soğutma sistemi sayesinde batarya ve işlemci koruması sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Asus ROG Phone 3 Fiyatı

Asus ROG Phone 3 yurt dışı fiyatı nedir diye merak edenler var bile. Depolama alanına göre farklar yaratan bu cihaz 650 dolardan 1000 dolara dek sunulan bir fiyat yelpazesi tarafından satılıyor. Türkiye satış fiyatı ise şu an için belli olmadı. Fakat şirket yakın zamanda Türkiye’de de satışına başlayacak. Akıllı telefon inceleme yazılarımız sürecek.

Yorum yapın