ZULA Donuyor (Çözümü) 2024

Tamamen Türk yapımı olan Zula oyunu yıllardır Türk FPS oyunu severlerin keyifli dakikalar geçirdiği bir adres olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geliştiricilerinin Türk olmasından dolayı ülkemiz çapında ilk çıktığı günden beri çok ses getirmiştir. Fakat her oyunda olduğu gibi sistemsel olarak bazı hataları olmakta ve kullanıcılar bu sorunlar esnasında zor durumda kalmaktadır. Çoğu zaman bilgisayarların sistem özellikleri sebebiyle oluşan bu sorunlar ufak dokunuşlarla çözülebileceği gibi bazen sorunlar kronik olarak her bilgisayarda kendini göstermektedir.

Zula oyunu için karşımıza en çok çıkan hata ise Zula donma sorunu ve Zula takılma sorunu olarak kullanıcılar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Bu yazımızda sizin için Zula oyunundaki donma sorununu kendi çabalarınızla nasıl çözebileceğinizi paylaştık. Sorunsuz bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okumanızda fayda var.

Fps’inizi Güçlendirin

Oyunlardaki donma ve takılma sorunlarının en büyük kaynağı FPS düşüklüğüdür. FPS’i ne kadar yüksek tutmayı başarabilirseniz oyun deneyiminizin kalitesini de o kadar artırabilirsiniz. Zula oyununda yaşanan çoğu donma ve Zula kasma sorunu da kullanıcıların bilgisayarlarının FPS hızının düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumlarla karşılaşmamanız için gerekli olan en önemli nokta kaliteli bir ekran kartına sahip olmaktadır.

Şuan piyasada bulunan çoğu ekran kartıyla Zula oyununda bir takılma ve donma yaşamazsınız. Bir diğer FPS düşüklüğünün nedeni ise İşlemci ve Ram frekanslarının düşük olması olarak gösterilmektedir. İşlemci ve Ram frekanslarını yüksek derecelerde tuttuğunuz sürece ZULA oyunundaki donma sorununu aşmış olacaksınız.

Masaüstünüzü Temiz Tutun

Oyunlarda donma ve takılma yaşanmasının bir diğer sebebi ise çok nesneye sahip ve karışık olan bilgisayarlarınızın masaüstleri’dir. Zula oyunu da bu karmaşadan nasibini alarak bazen donma problemleri ile karşınıza çıkabilmektedir. Bu sorunlardan uzak kalabilmek için masaüstleriniz’de bulunan ögeleri tek bir klasöre toplamanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede Zula oyunu arkada çalışırken oyundaki performansınızı etkileyecek masaüstü programları oyununuzu rahatsız etmeyecektir.

Son olarak masaüstünüzde bilgisayarınızın performansını etkiyecek bir yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraf bulunmaması gerekmektedir. Hatta sadece siyah bir ekran olması Zula oyunu ve diğer oyunlarda donma ve kasma sorunu yaşamamanız için en ideal yöntem olacaktır.

Yorum yapın