En İyi 8 YouTube Dizisi (Yerli ve Yabancı)

İnternet kullanımının artmasıyla beraber artık televizyon yerine birçok kişi dizileri youtube üzerinden izleme yoluna gitmiştir. Youtube üzerinden farklı ülkelere ait diziler izleyebileceğiniz gibi aynı zamanda Türk dizileri de izleyebilirsiniz. Sadece Youtube platformuna uygun bir şekilde hazırlanmış olan diziler bulunmaktadır. Bu dizileri düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz. Sizlere Youtube’un en çok izlenen dizileri hakkında bilgi vereceğiz.

Türk Dizileri

Sadece Türk dizileri izlemek istiyorsanız veya Türk dizilerini takip etmek istediğiniz noktada Youtube’da da karşınıza çıkan bazı Türk dizileri yer alabilmektedir. Youtube’da yer almakta olan Türk dizileri şu şekildedir:

Görünen Adam

Imdb: 6,9
Yıl: 2017
Oyuncular: Erkan Kolçak Köstendil, Osman Sonant, Betül Akdeniz

görünen adam
Görünen Adam

Ülkemizin en ünlü yönetmenlerinden birisi olan Onur Ünlü tarafından karşımıza çıkarılan Görünen Adam, kısmen bilim kurgu kısmen komedi türünde yer almaktadır. Dizide kimse görünmüyor ve sadece aynadan görünen adamlar bulunmaktadır. Bu adamların İstanbul’daki maceraları konu alınmaktadır.

Yolunda A.Ş.

Imdb: 4,2
Yıl: 2015
Oyuncular: Erdağ Yenel, Cezmi Baskın, Burcu Akpınar

yolunda aş
Yolunda A.Ş.

Dizide Ankara’da ÇinÇin Bağları mahallesinde büyüyen Fehmi Kır ve arkadaşlarının Ankara sokaklarındayken neler yaşadıklarını anlatmaktadır. Fehmi, yaşlı annesi ve hasta olan babası ile beraber bir gecekondu da yaşıyor. Fehmi küçük yaşta okulu bırakmak zorunda kaldı. Bu yüzden sokakta yapılabilecek neredeyse bütün işleri yaptırmıştır.

Sekiz 1

YouTube Abonesi: 6600
Yıl: 2017

sekiz1
Sekiz1

Dizideki karakterlerimiz Çetin ve Barış çocukluktan beri arkadaştır. Barış’ın cezaevine girmesiyle beraber Çetin fırsat bulur ve illegal işler yapmaya başlar. Barış ise bütün illegal işlere karşı bir karaktere sahiptir. Bu yüzden cezaevinden çıkar çıkmaz mahalleyi yine eski haline getirmek için uğraşmaya başlar.

Hint Dizileri

Romantik veya komedi fark etmeden Hint dizilerinde her zaman müzikal ön plana çıkmaktadır. Hint dizileri arasında da Youtube’a özel olarak hazırlanmış olan bazı diziler bulunmaktadır. Youtube’da yer alan Hint dizisi ise şu şekildedir:

Chhanchhan

Imdb: 5,8
Yıl: 2013
Oyuncular: Sanaya Irani, Jimit Trivedi, Supriya Pathak

chhanchhan
Chhanchhan

Chhanchhan dizide karşımıza genç bir kadın olarak çıkar. Chhanchhan ailesiyle birlikte Ahemdabad’da yaşıyor. Ailesi ve kendisinin de modern bir görünümü bulunmaktadır. Arkadaşının düğününde bazı olaylar yaşar. Chhanchhan manav olan Farhan Khan ile tanışır ve birbirlerinden pek hoşlanmamaktadır. Fakat bu nefretten zaman içerisinde bir aşk doğmaya başlar.

Kore Dizileri

Ülkemizde yıllardır Kore dizileri en fazla sevilen dizilerin arasında yer almaktadır. Youtube platformu üzerinden izleyebileceğiniz Kore dizileri ise sizlere şu şekilde sunulmaktadır:

My Absolute Boyfriend

Imdb: 6,7
Yıl: 2019
Oyuncular: Jin-gu Yeo, Min-ah Bang, Jong-Hyun Hong

my absolute boyfriend
My Absolute Boyfriend

Dizide karşımıza çıkan Minah karakteri aşktan aldığı büyük yaradan sonra kalbinin kapısını aşka tamamen kapamıştır. İnsan görünümlü android bir robot olan Yeo Jin Goo ise tamamen mükemmel bir erkek arkadaş olmak için üretilmiştir. Minah ise kendisine bir Yeo Jin Goo edinir.

My Strange Hero (Boksooga Dolawadda)

Imdb: 6,4
Yıl: 2018
Oyuncular: Seung-ho Yoo, Bo-ah Jo, Dong-Yeon Kwak

my strange hero
My Strange Hero

Derslerinde çok başarısız bir erkek olan Kang Bok – Soo her ne kadar derslerde başarısız olsa da insanlık noktasında son derece iyidir. Yardımsever ve temiz kalpli bir gençtir. Sınıf başkanı olan Son So – Jeong’a aşık olur.

Yes or No

yes or no
Yes or No

Dizi Pie isimli koleje giden bir kızla onun oda arkadaşı olan Kim adlı bir kızın arasında geçmektedir. Kim erkek gibi bir görünüme sahiptir. Pie ilk gördüğünde onun erkek olduğunu zanneder. İlk başlarda anlaşamasalar bile sonrasında arkadaş olurlar.

Tayland Dizileri

Tayland dizileri de son dönemlerde dikkat çeken diziler arasında yer almayı başarmıştır. Youtube’da en fazla izlenen Tayland dizisi ise şu şekildedir:

KluenCheevit

KluenCheevit
KluenCheevit

Jee’nin annesi birisiyle evlenmiştir. Annesinin evlendiği kişi Jee’yi sürekli taciz eder ve birgün ilaç vererek Jee’ye tecavüz etmeye kalkışır. Jee ise onun elinden kaçar ve arabaya binerek hemen oradan uzaklaşır. Arabayla kaçarken birisine çarpar ve o kişinin ölümüne sebep olur.

“En İyi 8 YouTube Dizisi (Yerli ve Yabancı)” üzerine 141 yorum

Yorum yapın