Steam Arkadaş Ekleme (Çok Kolay)

Aslında Çok Kolay: Steam Arkadaş Ekleme

Bildiğiniz gibi Steam, oyun satış platformlarının en popüleri. Onun sayesinde herkes istediği oyunu satın alabiliyor ve nerede olursa olsun birbiriyle oyun oynayabiliyor. Pek çok oyunu oynayabilmek için takıma ihtiyacımız var, bu da arkadaş edinmeyi zorunluluk hâline getiriyor. Sorun şu ki Steam arkadaş ekleme nasıl yapılıyor? Aksilikler bizi buldu; arkadaş markadaş ekleyemiyorsak ne yapacağız? Sıkıntı yok, anlatıyorum.

Steam Nasıl Arkadaş Eklenir ?

  • Steam’de arkadaş ekleme için tabii ki önce Steam’i açıyoruz.
  • Sol üst taraftan ‘Topluluk‘ yazısına, sonra da ‘Ana Sayfa‘ya tıklıyoruz.
  • Oyuncu Bul‘ yazısının altındaki kutucuğa, kimi eklemek istiyorsak onun adını yazıyoruz.
  • Fakat önümüze istemediğimiz kadar sonuç çıkarabilir ve Steam arkadaş arama bizim için sinir bozucu bir işlem hâline gelir. Arkadaşımızın ismi spesifik bir şeyse hemen buluruz; yoksa biraz ‘O muydu ya? Yok yok buydu. Gözüm seni bir yerlerden ısırıyor ama… Bu olmalı.’ Şeklinde bir süreç yaşayacağız. Steam arkadaş ara bul işlevi böyle durumlarda biraz işlevsiz yani anlayacağınız. Ne olurdu sanki leb demeden leblebiyi anlasaydı?
  • Her neyse; eklemek istediğimiz kişiyi bulunca karşısındaki ‘Arkadaş Ekle‘ butonuna tıklıyoruz.

Olay bundan ibaret fakat bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor. CS GO arkadaş ekleme için başka yöntemler daha var:

Kod Yardımıyla Arkadaş Ekleme:

  • Üst menüden kendi ismimize geliyoruz.
  • Arkadaşlar‘ butonuna tıklayıp ‘Bir Arkadaş Ekle‘ sekmesine geliyoruz.
  • Karşımıza çıkan kod ekleme bölümünden arkadaşımızın kodunu girerek veya ona kendi kodumuzu yollayarak arkadaş ekleme işlemini gerçekleştirebiliriz.

Bağlantı İle Arkadaş Ekleme:

Burada da mantık aynı. Kod bölümünün altındaki linki karşı tarafa gönderebiliriz. Bize gelen arkadaş ekleme linkini de tarayıcı üzerinden açmamız gerekiyor.

Ayrıca bazı oyunlarda, oyun içi arkadaş ekleme seçeneği mevcut.

Steam Arkadaş Ekleme Sorunu

Diyelim biz bu elemanı bir türlü ekleyemiyoruz. Sadece onu değil, kimseyi ekleyemiyoruz ve sinirlerimiz iyice gerilmiş durumda. Arkadaş eklemeyi deniyoruz; ‘hesabınız bu özelliği kullanmak için gerekli olan gereklilikleri karşılamamaktadır’ diye bir uyarı veriyor. Hay ben senin var ya… diyoruz ister istemez.

Hesabım gıcır gıcır, cillop gibi hesap hiçbir sorun yok. Ama bu Steam efendinin bizimle bir derdi var galiba! Ha bire ‘Steam hesabınız bu özelliği karşılamıyor’ deyip duruyor.

Bunun sebebi ne biliyor musunuz? Herhangi bir oyun satın almamış olmak. Steam’de yeni üye hesaplarında kısıtlama var. Bunların kalkması için bir oyun satın almak gerekiyor.

Steam arkadaş ekleyemiyorum sorunundan kurtulmak için de 5$ harcama yapmamız lâzım.

İndirimli bir oyun alabiliriz; fazla para baymamıza gerek yok fakat önemli olan 5$ tutarına ulaşması.

Bu arada CD key kullanmak işe yaramaz. Başkası bize oyun hediye etse onun da faydası olmaz. İlla oyun alacağız, illa alacağız… Neyse verelim bari 35-40 TL de ‘Steam arkadaş eklenirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.’ işkencesinden kurtulalım.

Bu arada bazen, karşı tarafın arkadaş listesi dolduğu için de Steam arkadaş ekleme işlemini gerçekleştiremeyebiliriz. Çünkü Steam arkadaş listesinin belli bir sınırı vardır; herkese ‘gel abi sen de gel, yerimiz var.’ deyip belediye otobüsü gibi dolduramayız. Eğer muhatabımızın listesi doluysa rica edelim de bazılarını silsin bir zahmet.

Oyun satın ala ala, görev yapa yapa Steam seviyeniz artacak ve arkadaş listenizin kapasitesi genişleyecektir. Mesela bazı hesaplara bakarsınız; adamın binlerce arkadaşı var. ‘Sen hayırdır ya? Ne oluyoruz?’ dersiniz. O da size; ‘Kıskanma birader, çalış senin de olur.’ der. Adam haklı beyler, dağılın.

Neyse sonuç olarak Steam arkadaş ekleme böyle. Arkadaşlarınızla size keyifli oyunlar!

Yorum yapın