Yeni Samsung Galaxy A91 Telefon İncelemesi

6.7 inç Full HD ekrana sahip olan Yeni Samsung Galaxy A91 telefon modeli bu gün itibari ile tanıtıldı. Cihazın ekranı Amoled ve 8 GB RAM donanımı bu telefonun öne çıkan iki özelliğidir. Telefon modelini süratli bir şekilde şarj edebilmeniz için Samsung  45 Watt bir adaptör geliştirdi. Ayrıca Samsung bu cihaz için Snap Dragon 855 en iyi işlemciyi kullandı. Bu işlemciye destek olması için de Adreno 640 grafik işlemciyi ekledi. Böylece bol bol uygulama ve oyun oynarken, kasma problemi ile karşılaşmayacaksınız. Bunun garantilemek için minimum 8 GB RAM donanımı ile gelen bu cihazda dilerseniz RAM donanımını yükseltebiliyorsunuz.

Samsung Galaxy A91

Yeni Samsung Galaxy A91 Telefon Teknik Özellikler

Tasarımı A90 modeline benzeyen A91 Telefon modelinin arkasında 48 MP kamera bulunuyor, tabi yardımcı sensörleri de var. Ön kısma ise 32 MP kamera yerleştiren Samsung bu modelde de oldukça iddialı geliyor. Ekran çözünürlüğünü 2400 x 1080 Piksele çıkaran Samsung, bu cihazında Adreno 640 en iyi GPU işlemcisini de kullandı. 8 GB ram ve 128 GB diske ek olarak SD disk takviyesi ile 512 GB alana kadar çıkarabiliyorsunuz. Android 9.0 işletim sistemine sahip olan bu cihaz, çift SIM destekliyor ve parmak izi sensörü C- Tipi USB girişi, 45 Watt hızlı şarj gibi  birçok ek özellikle geliyor. Firmanın bu model için kullandığı pil ise 4.500 mAh batarya ve oldukça uzun süre dayanabiliyor.

Görüldüğü gibi Samsung tüm bileşenlerde en üst özellikleri kullandı bu modelinde, cihaz bu gün itibari ile Hindistan’da satışa çıktı. Önümüzdeki 2-3 hafta içinde, Yeni Samsung Galaxy A91 Telefon modelinin e-ticaret platformlarında satışı bekleniyor.  Cihazın fiyatı hakkında henüz bilgi ulaşmadı ancak Samsung marka olması ve yüksek kalite donanımlar, dikkatleri bu telefona çekecek.  Eğer Samsung uygun fiyatla bu cihazı satarsa büyük satış potansiyelini yakalayabilir.  Bir diğer soru da bu cihazda 5G olup olmadığıdır ki A90 modelinde 5G vardı. Ama buna da eklemişlerse, bu telefonu alan kişi birkaç yıl daha telefon değiştirmeye gerek duymayacak

Yorum yapın