Instagram Hikaye Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram uygulamasında hikaye kullanım oranı bir hayli artmış bulunmakta. Takip ettiğiniz kişilerin hikaye bildirimleri aktif ise paylaşım yaptıkları an uygulama tarafından bildirim gönderilmekte. Bu durumdan sıkılan bazı kullanıcılar, Instagram hikaye bildirimi kapatma özelliğini kullanarak hikayelerle ilgili bildirim gelmesini engelleyebilirler. Daha önce açmış olduğunuz hikaye bildirimlerinden sıkıldığınız an aşağıdaki adımları uygulayarak, bu durumdan kurtulabilirsiniz. Özellikle takip ettiğiniz kişiler arasında günde 10-15 defa hikaye paylaşımı yapan ve gün boyu bildirimlerin ardı arkasının kesilmemesine neden olan kişiler varsa Instagram hikaye bildirimleri kapatma özelliğinden kesinlikle yararlanmalısınız. Instagram hikaye bildirimleri nasıl kapatılır bilmeyenler için takip edilmesi gereken adımları kısaca açıkladık…Instagram Hikaye Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Instagram Hikaye Bildirimlerini Kapatmak

Instagram hikaye bildirimi kapatma özelliğini aktif etmek için;

  1. Gün içerisindeki anlık paylaşımlarını merak etmediğiniz kişinin profiline girerek, “Takip” yazan butona tıklayınız.
  2. Yeni açılan sayfada karşınıza üç seçenek çıkacaktır, bunlardan bir tanesi de “Hikayeler” seçeneği.
  3. Bu seçenek aktif olduğunda, profilinde olduğunuz kişinin tüm anlık paylaşımları uygulama bildirimi olarak tarafınıza yollanmaktadır. Instagram hikaye bildirimleri kapatma işlemi için butona tıklayarak, pasif hale getirmeniz gerekmektedir.

Kullanıcıların, Instagram hikaye bildirimi kapatma özelliğiyle ilgili en çok merak ettikleri soru ise yukarıdaki işlemi takip ettiğim kişiler için tek tek uygulayacak mıyım? Evet, maalesef hikaye bildirimlerini kapatabilmenin tek yolu, kişilerin profillerini ziyaret ederek bildirimler sekmesinden gerekli ayarları yapmaktır.

Yorum yapın