En Çok Oynanan Mobil Bulmaca Oyunları

Mobil oyunlar konsol ve masaüstü tarzı oyunlardan daha basit olduğu için genelde daha çok tercih edilmektedir. Kişiden kişiye değişiklik gösterse de mobil platformlar da en iyi ve en çok oynanan türlerden birisi bulmaca tarzı oyunlardır. Her ne kadar mobil platformun konsol ve masaüstü platformu kadar önemli olmadığı düşünülse de mobil oyunların hasılatları azımsanacak gibi değil. İşte en çok oynanan bulmaca oyunları

Monument Valley

Ustwo firması tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüş eğlenceli bir bulmaca oyunudur. Oyuncular sahip oldukları karakterleri labirentin gidişatına göre kontrol etmektedirler. Seviye arttıkça labirentten çıkmak daha da zorlaşır ve bu durum da oyuncuları daha analitik düşünmeye iter. Diğer oyunlardan daha iyi grafiğe sahip olan Monument Valley aynı zaman da düşündürme özelliği ile en çok oynanan bulmaca oyunları arasında yerini alıyor.

Monument Valley

Threes!

Matematik tarzında bir bulmaca olan Threes, diğer matematiksel bulmaca oyunlarının yanı sıra çok zor değil ve eğlenceli bir bulmaca oyunu. Threes’ in en büyük farklarından birkaçı ise basit ve bağımlılık yaratan bir bulmaca oyunu olması. Oyunun amacı aynı sayıları bulup bunları katlamaya çalışmak.

Threes

Two Dots

Two Dots, 2013 yılında piyasaya sürülmüş Dots adlı oyunun ikincisidir.  Serinin ilk oyunu oldukça sevilmiş ve haliyle tutulmuştu. Serinin ikinci oyununda ise farklı seviyeler farklı evrenler de bulunmakta. Her seviye atlandığında karakterimiz farklı bir evrene ışınlanıyor.

Two Dots

The Room

The Room oyunu diğer bulmaca oyunlarından çok daha farklı ve iyi. Oyunun mobil versiyonu ilk olarak 2012 yılında yayınlandı ve daha sonra oyun için özel olarak devam filmi çekildi. Bu devam filmi sayesinde oyun en çok dikkat çeken bulmaca oyunları arasında yerini korumakta. Her ne kadar hikayesi basit olsa da gerçekçi grafikleri gizemli kutular ile en çok oynanan oyunlardan birisi.

The Room

Cut The Rope

Oyun 2010 yılında piyasaya sürüldü ve oyuncuların yaş aralığı 7’den 70’e denilebilir çünkü bu oyunu neredeyse bulmaca seven herkes oynamakta. Oyunda ki amaç ise küçük sevimli yeşil canavarımızı şekerler ile beslemek.

Cut The Rope oyunu

Yorum yapın