En iyi PS4 Oyunları 2024

PlayStation, Sony Computer tarafından üretilen ve geliştirilen bir oyun konsoludur. İlk olarak 1994 yılında piyasaya çıkmıştır. Şu anlık serinin son ürünü olarak görülen PlayStation 4 ise 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Çıkış yaptığı ilk gün içinde Dünyanın en en hızlı satılan konsolu ünvanına layık görülmüştür. PlayStation 4 çıkar çıkmaz stoklar tükenmiştir. 2023 yıllarının son aylarına doğru ise PlayStation 5 Sony tarafından piyasaya sürülecek.

PS4 14 Eylül itibari ile 100 milyondan fazla satmış ve bu alanda rekor kırmıştır. Birçok kişi tarafından dünyanın en iyi konsolu olarak görülmektedir. Xbox ile ezeli bir rekabette içerisinde olan PS4, şu an için yarışta önde olan taraf gibi görünüyor.

En İyi PS4 Oyunları

  • GTA 5

 Şimdiye kadar ki GTA oyunları arasında en büyük harita ve en iyi grafiklere sahip olan GTA 5, bu yönleri sayesinde serinin en sevilen oyunu olmayı başarmıştır. Gerek hikayesi gerek grafikleri ile oyuncularını büyüleyen ve 2013 yılında çıkış yapan GTA 5, geçen bu zaman arasında en çok oynanan PS4 oyunlarından birisi olmayı başarmıştır.

GTA 5
  • God of War

God of War, sahip olduğu büyüleyici senaryo ve grafiği ile geçtiğimiz yıl konsolun en iyi PS4 oyunu seçilmişti. Yunan mitolojisinin Tanrıları ile amansız bir mücadele veren Kratos, bu oyunda İskandinav mitolojisinin Tanrıları ile de mücadele ediyor. Konsolun en iyi oyunu seçilmesinden de anlaşılacağı gibi oyun hem hayranlarını hem de Sony şirketini yeteri kadar tatmin etmiş durumda.

God Of War
  • Horizon Zero Dawn

Piyasaya sürüldüğü ilk yıl içerisinde en iyi PS4 oyunları arasında yerini aldı. En çok oynanan oyunlardan birisi oldu. Oyunun baş kahramanı Aloy, yeni seriler de PlayStation 4 konsolunun maskotu olmaya aday gösterildi.

Horizon
  • Bloodborne

Gotik ve karanlık teması ile korku ve gizemli oyun severlerin beğenisi toplayan BloodBorne, piyasaya sürüldüğü ilk yıl en çok oynanan oyunlar arasında yerini almayı başardı.

Bloodborne
  • Uncharted 4: A Thief’s End

Senaryosu, grafikleri ve karakterleri ile 2016 yılının en iyi konsol oyunu ödülünü alan Uncharted 4: A Thief’s End, çıktığı günden beri büyük bir ilgi gördü ve konsolun en çok oynanan oyunları arasında yerini aldı. Oyuncuların en çok sevdiği özellik oyunun hikayesi oldu. Oyun eleştirmenlerden de olumlu görüşler alarak konsolun kesinlikle oynanması gereken oyunlar listesine de girmeyi başardı.

Uncharted 4

Yorum yapın