Call Of Duty Mobile mikrofon sorunu ve çözümü

Call of Duty Mobile oyununun ilk sürümü olmasıyla birlikte bazı yapım hatalarını da ülkemize getirdi. Özellikle mikrofon ve ses optimizesi birçok telefon da sorun haline geldi. Call Of Duty Mobile Mikrofon ve ses ayarlarının tam yapılmaması bir çok telefon da arıza meydana getirdi. Peki bu arızalar düzeltilebilir mi ?

Bazı mikrofon ve ses ayarları gerek Call Of Duty’nin optimize edilmemiş olmasından kaynaklı olsa da bunun sorun giderici bazı ayarlar ile kapatılması mümkün. Özellikle birçok oyuncunun hoşuna gitmeyen bu durum basit olarak da ayarlanabilir.

Call of Duty Mobile Şekilli Nick
Call Of Duty Mikrofon

 

Öncelikle bazı telefonlar da özellikle android tabanlı telefonların yeni ya da eski sürümleri güncellemeler sırasında bazı kritik hatalar da oluşmaktadır. Özellikle bir uygulama indirdiğiniz de ses ve mikrofon tarzı uyarı mesajlarının iletilmemesi gibi bir çok sorun oluşmakta. Peki Call Of Duty Mobile Mikrofon sorunu çözümü nedir?

Call Of Duty Mikrofon sorunu telefon çözümü

Telefonunuz üzerinden Ayarlar bölümüne geliniz. Uygulamaların olduğu pencereyi seçerek Call of Duty Mobile ayarlarına geliniz. Call of duty mobile sekmesi üzerinde ses ve mikrafon adı altında bir bölüm gözükebilir. Telefonunuza göre bu ayarların sekme ve başlıkları farklılık gösterebilmektedir. Eğer ki bu ayar gözükmemişse Call of Duty Mobile sekmesinin altında izinler isimli bir pencere mutlaka vardır. Bu pencere üzerinden mikrofon ve ses ayarlarının olduğu her izin isteğini onaylamanız ya da tik işareti bırakmanız gerekiyor.

Call Of Duty Mikrofon sorunu oyun içi çözüm

Telefon üzerinden oluşan bir sorununuz yok ise oyun içerisin de mutlaka mikrofon hatalarıyla karşılaşmışsınızdır. Bu durumda da kolay bir çözüm önerisi vardır. Call of Duty Mobile mikrofon ayarı için oyun üzerinde ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz. Ses veya mikrofon ayarlarına geldiğimiz zaman giriş ses seviyesini en üst düzeye getiriyoruz. Ya da giriş ses aygıtını mikrofon olarak seçmemiz gerekmektedir.

“Call Of Duty Mobile mikrofon sorunu ve çözümü” üzerine bir yorum

  1. merhaba benim mic sesim oyun lobisinde normalken oyuna girdigimde arkadaşlarıma sesim boğuk gidiyor ve anlaşılmıyor microfonu oyun ici kapatıp acınca 10 saniye düzeliyor tekrar bozuluyor rica etsem yardım edermisniz baya ugrastım başaramadım

    Yanıtla

Yorum yapın