Call Of Duty Mobile Oynayanlar şikayetçi

Call Of Duty Mobile Ekim ayına muhteşem giriş yapıp, Mobil Oyun sektörünü alt üst edip sıralamada başı çekmeyi başardı. Pubg Mobile Oyununa rakip olarak görükleri için, oyuncuların beklentilerinin üst seviyede olması yüzünden oyun hakkında şikayetlerde artmaya başladı.

Oyuncular Call Of Duty Mobile oyunundan neden şikayetçi?

Aslında Call Of Duty Oyunu geçmişi ile en iyi oyunlar arasında sayılmakta. FPS oyun severler tarafından uzun zamandır beklenen ve beklentileri yüksek olan kişiler içinde hayal kırıklığı yaşayanlar oldu. Peki Call Of Duty Mobile oyunu hakkında oyuncuların şikayetleri neydi, tümünü Call Of Duty Mobile oynayanlar şikayetçi makalemizde bulabilirsiniz.

Call Of Duty

Call of Duty Mobile, Activision tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Mobil cihazlar için özel olarak tasarlanmıştır ve oyunculara yüksek kaliteli bir FPS deneyimi sunar. Oyun, çeşitli modlar, haritalar ve silahlarla dolu zengin bir içeriğe sahiptir. Ayrıca, çok oyunculu savaşlarda rekabet etmek için oyunculara farklı oyun modları sunar. Call of Duty Mobile, birinci şahıs nişancı oyunlarına ve Call of Duty serisine tutkun olan oyuncular için mobil cihazlar üzerinde mükemmel bir seçenektir.

Call Of Duty Mobile Oynayan oyuncuların şikayetleri

 • Mikrofon ve Hoparlör sorunu
 • Karakterlerin aşırı hızlı oldukları için Sniper Silahını kullanmakta zorluk çekmeleri
 • Battle Royale Modu karışıklığı ( Detaylar Çok fazla)
 • Battle Royale Modunda Öldükten sonra oyundan çıkmak istenildiğinde ceza puanı verilmesi
 • 5v5 Modu oynarken öldükten sonra farklı yerlerde canlanma ( rakipler birden arkanızdan tekrar sizi öldürüyor )
 • Call Of Duyt Mobile Bilgisayardan oynayanlar için kasma sorunu
 • Silah Kontrollerinin zor olması.

Her ne kadarda Call Of Duty Mobile için şimdilik şikayetler artmış olsa da, daha şikayetler için erken olduğunu düşünüyoruz ve gerekli güncellemeler ile kısa sürede oyunun daha iyi hale geleceğini düşünüyoruz.

Sonuç olarak, Call of Duty Mobile, mobil cihazlar için geliştirilmiş birinci şahıs nişancı oyunu olarak geniş bir oyuncu kitlesi tarafından sevilmektedir. Zengin içeriği, etkileyici grafikleri ve rekabetçi oyunuyla, Call of Duty serisine hayran olan herkesin mobil cihazlarında denemesi gereken bir oyundur.

“Call Of Duty Mobile Oynayanlar şikayetçi” üzerine 9 yorum

 1. Çoklu sıralama maçı adil bir oyun değil sinir bozucu karşı tarafda ki vuruculara fazla sprey sıktığını hâlde düşmüyor. Vurucu az sprey atarken ben düşüyorum ya hile var yada oyunda sorun var. Tekrar ifade etmek istiyorum çoklu sıralama maçı adil bir oyun değil. Bu oyunda hile kullanıp başkalarının hakkını gasp eden var. Sizler hilecilerle baş edemiyorsunuz. İnsanlardan para kazanma yolunu bulmuşsunuz şikayetlerini de görmezlikten gelerek hiçe sayıyorsunuz.. buna karşılık ne gibi cevap verip yardımcı olacan bize (call of duty mobil)

  Yanıtla
  • Sadece o değil ki, sıralama maçlarında dikkat edersen bir maçta hızlıyken diğer maçta tüm hareketlerin rakibe göre çok ağırlaşıyor. Denediğim için biliyorum. Ağır silahlı rakibin hızına silahsız yetişemedim. Normalde bıcakla onu geçmem gerekiyor fakat tüm denemelerim başrısızlıkl sonuçlandı.Rakibimin hile kullandığını sanmıyorum sacece bir tane olsa hile yapıyor derim fakat herkes mi hile yapıyor? Br modunda olan sorunlar ise insanı dertli yapacak boyuta. Vurulanların ölmemesi aynı rakiplerin onlara isabet ettirdiğin cephanenin çok çok azına hemde hafif silahla uzak mesafeden öldürmesi. Kimileri otomatik nişan robotu kullanırcasına sadece ateş düğmesine basıyor sanki güdümlü füze gibi mermi gelip öldürüyor. Ama sen dilediğin kadar nişan al ateş et isbet etmiyor.
   Br modunda ne kadar hasar gücü güksek silah kullansam da bazı oyuncular da bu işe yaramıyor ölmüyorlar zaten. Belli bir seviyeden sonra istenmeyen oyuncumu oluyoruz bilemiyorum

   Yanıtla
 2. Artık oyun zevk yerine sinir yapıyor, kendi grubumda hile yapıyor karşı grupta hile yapıyor, inanırmısınız, karşı oyuncu ile karşı karşıya gelmişiz ateş ediyorum ölmüyor üstelik elimdeki silah kayboluyor ve ölen ben oluyorum, bir kaç kez alev silahı ile adam alevler içinde yanarak üzerime gelene kadar alevler bitiyor adam dipdiri.
  Özeldim onlar gibi kıyafetler silahlar satın almak istiyordum ama, bu durumda delimiyim, sinir hastası olmak için para harcanır mı ?
  Oyunun ilk zamanlardaki zevki kalmadı, oynayacak tek yer kaldı oda, Çok oyuncuda dar alan, oraya tenezül edip gelmiyorlar, Sinir Hastası olmaktansa bence oyunu tamamen silmek, en akıllıca olacak.

  Yanıtla
 3. Call of duty mobil de oyuna katılanları %60 ı belki de daha fazlası hile ile oynuyor ve bu hoş görü ile karşılanıyor, Artık bu oyunun tadı tuzu iyice kaçtı, bu nedenle uzun zamandır oyuna girmiyorum, çünkü zevki kalmadı.
  Zaten çevremdeki tüm arkadaşlarımda oyunu tamamen sildiler.
  Artık oyuna çok yakın bir zamanda sadece hile yapanlar girecek.
  sadece hilecilerin katıldığı bu oyunu ne kadar sürdürebilirler, orası da meçhul. yani oyun için para ödeyerek bir şeyler satın almaya değmez artık.
  Bu oyun hileciler için hayırlı olsun.

  Yanıtla
 4. KARDEŞİM oyunu güncelliyonuz resmen oyunun içine etmişsiniz sayenizde kılancak bırakacak adam yere yatmaz silahlar seker drop silahı sekerim size sorarım oyunu yapıyoruz içine etmeyin kardeşim oyunda adam bulamıyor 50.60 bot ne demek yaptığınız güncelleme bu sayenizde call of duty silen slene

  Yanıtla
 5. Call Of Duty mobile hesabım habersiz bir şekilde engelledi. Ve gerekçe bildirilmedi… Bu durumdan mağdurum ve yardımcı olmanızı talep ediyorum yetkililer gereğini yapmalı oyun ilk çıktığından beri oynuyorum en eski oyuncularındanım büyük haksızlık ve ayıp hile kullanma gibi durumda söz konuş değil…

  Yanıtla
 6. Sadece o değil ki, sıralama maçlarında dikkat edersen bir maçta hızlıyken diğer maçta tüm hareketlerin rakibe göre çok ağırlaşıyor. Denediğim için biliyorum. Ağır silahlı rakibin hızına silahsız yetişemedim. Normalde bıcakla onu geçmem gerekiyor fakat tüm denemelerim başrısızlıkl sonuçlandı.Rakibimin hile kullandığını sanmıyorum sacece bir tane olsa hile yapıyor derim fakat herkes mi hile yapıyor? Br modunda olan sorunlar ise insanı dertli yapacak boyuta. Vurulanların ölmemesi aynı rakiplerin onlara isabet ettirdiğin cephanenin çok çok azına hemde hafif silahla uzak mesafeden öldürmesi. Kimileri otomatik nişan robotu kullanırcasına sadece ateş düğmesine basıyor sanki güdümlü füze gibi mermi gelip öldürüyor. Ama sen dilediğin kadar nişan al ateş et isbet etmiyor.
  Br modunda ne kadar hasar gücü güksek silah kullansam da bazı oyuncular da bu işe yaramıyor ölmüyorlar zaten. Belli bir seviyeden sonra istenmeyen oyuncumu oluyoruz bilemiyorum

  Yanıtla
 7. Call of duty mobil adil bir oyun değil.
  Düşman 2 mermide öldürürken ben 2-3 şarjörle isabetli atış yapmama rağmen zor ölüyorlar, bazende ölmüyorlar.
  Örnek vermek istiyorum, düşmanı tam donanımlı ak47 ile yakın mesafeden kafa ve gövdeden 2 şarjör mermi ile hepsi isabet neredeyse hasar sayacı açık aldığı hasarı rakamlarla görüyorum efekleri görüyorum vurulurken sarsılmasını görüyorum fakat sadece dizlerinin üzerinde emekliyor, hiç etkilenmedikleride oluyor.
  Çarklar çekiliş adı altında yapılan o şey var birde.
  Adı çekiliş olduğu için her eşyanın %50 çıkma olasılığı olması gerekirken yapılan çekilişlerde karakterin ve mitik veya efsane silahın çıkma olasılığı %0.05 veya daha düşükte olabiliyor.
  Tekrarı olmayan çekilişlerden aynı eşya tekrar tekrar çıkıyor.
  Bazen harcadığım cp geri veriliyor. Bazende onun yerine pek işe yaramayan c olarak geri ödeniyor.
  Sosyal medyada ilk turda efsane, mitik silah veya karakteri alıyordular.
  Ve bu onlara sürekli 1.ci,2.ci ve 3.cü turlarda oluyor.
  Bana bir defa efsane silah ilk turda denk geldi.
  Geri kalanı sondan 2.ci yada en sona kalıyordu.
  Desteğe yazdım, sosyal medyada olan bitene inanma diye cevap verdiler bende ilk turda aldığım efsane silahın kaydını onlara attım. Bu sefer alışverişi yaptığım ülkeyi ve makbuzu sordular onları da verdim.
  Ciddi ciddi beni oyaladılar.
  Stüdyoya gönderdiklerini kısa surede döneceklerini yazdılar.
  1cp ile çekilişte ilk turda efsane keskin nisancı tüfeği çıktı verilmedi tekarar cekiliş 1cp yazıyordu bir daha çarkı çevirdim aynı keskin nisanci tüfeği yine çıktı yine vermediler.
  Bu çekilişte ki eşyaların tekrarı olmadığı yazıyordu. Bunları ve daha fazlasını sordum.
  Cevap veremeyecek duruma getirince sorulara, beni stüdyoya yönlendirdiler stüdyonun adresini verip oraya bildirmem istendi.
  Hiç abartısız 1000′ den fazla stüdyoya yazdım. Hatta binlerce defa demek daha doğru olur.
  Hiç bir sorun çözülmediği gibi cevap dahi vermediler.
  Umurlarında değil oyuncuların sorunları.
  Destek sadece oyuncunun kendi telefonundan yapabileceği düzeltmelere ne yapacağını tarif ederek yardım ediyordular, Stüdyo asıl her şeyin kontrol noktası, fakat onlarında ediyorum umurlarında değil.
  Hile yapanı rapor etmemiz isteniyor, sınıfı tuzakcı olarak ayarlamış fakat 2.ci kata zıplayarak çıkıyor, biride elinde keskin nişancı tüfeğiyle çevreye hakim bir yükskliğe çıkmış mesafe gözetmeksizin sadce döne döne ateş düğmesine basıyor etrafındakilerin ölmesini geçtim uzak mesafedekileride tek mermide kafasından vurarak öldürüyor.
  Otomatik nişan robotu hilesini kullanan bir kimseyi oyunda öldürmek çok zor.
  O sadece ateş düğmesine basıyor hile uygulaması onun yerine ödürüyor.
  Daha çok sorun var fakat ilgilenmeyeceklerini bildiğim için okuyanı da sıkmak istemiyorum.
  Oyunun her modu hacklenmiş eğer hackli değilse çifte standart uygulanıyor kime ve neye göre uygulandığını bilmiyorum.
  Rapor edilen oyuncularlada defalarca karşılaştım hala hilelerini çok rahat yapıyordular.
  Desteğe yazdım aldığım cevaptan anladığım hackerlarla karşılaşamayacak sekilde ayar çekiyorlar. Çok oyuncu hileden atılmış deniyor fakat hepsini atmadıkları, gördüklerimle ve aldığım cavapla netleşti.
  Cp hackleseler saniye tutmazlar ucu onlara dokunuyor çünkü.
  Cp haclemenin dışında hile kullananlarla ilgileniyor gibi yapıp umursamıyorlar.
  Daha çok sorun var fakat ilgilenen yok.

  Yanıtla

Yorum yapın