WhatsApp Silinen Mesajı Geri Getirme (Kesin Çözüm)

Özellikle Telefonların vazgeçilmezi olan WhatsApp uygulaması günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi. Bazen kasıtlı bazen ise yanlışlıkla WhatsApp mesajlarını siliyoruz. Akıllarda acaba silinen WhatsApp mesajları geri gelir mi? Gibi soru gelmiyor değil. Evet silinen mesajları geri getirmek mümkün. Sizlere silinen mesaj nasıl geri gelir yardımcı olmaya çalışacağız.

Yerel Yedek ile Silinen Mesajı Geri almak

Yeni almış olduğunuz telefona, eski kullandığınız telefondan yedekleri almak için CD Card veya PC yardımı almanız lazım. Telefon yalnızca son 1 haftanın verilerini yedekler. Yerel yedek gün içinde saat 02:00′ da dosya içine yedekleme yapmaktadır.Yerel yedeğe ulaşabilmek için /sdcard/WhatsApp/Databases kısmından bulmak mümkün. Eski konuşmaların olduğu bu dosyayı kopyalayıp yeni almış olduğunuz telefondaki /sdcard/WhatsApp/Databases dosyasının içine atarak mesajlarınızı yeni telefona entegre etmiş olursunuz. Bu sayede mesajlarınız kaybolmamış olur.

Google Drive ile Silinen Mesajları Geri almak

Google Drive ile silinen WhatsApp mesajlarını geri almak için bir google drive hesabınızın olması gerekiyor. Bu işlemi şu şekilde yapabiliriz;

  • Telefonunuz dan WhatsApp uygulamasını kaldırın ve tekrar yükleyin.
  • Daha sonra yeniden yüklemiş olduğunuz uygulamaya telefon numarasını girerek doğrulama işlemini halledin.
  • Doğrulama işlemi sonrası Kayıtlı Google Drive hesabınız verileriniz hakkında geri alınsın mı tarzında uyarıda bulunacaktır. Kabul edip verilerinizi yeniden yükleyin. Sonuç silinen WhatsApp mesajları nasıl geri gelir problemi ortadan kalmış olur ve mesajlarınız tekrar telefonunuzda gözükür halde olur.

Yorum yapın