VALORANT Crosshair ve Sensitivity Nasıl Ayarlanır?

Riot Games’in yeni oyunu Valorant’ı duymayan kalmamıştır. Riot Games çalışanlarına göre oyunun betası kapatılacak iken test etmek için dereceli modu getirildi. Oyuncu sayısında artış gören Riot Games yetkilileri betayı kapatmayacaklarını söylediler.

Dereceli mod’da oynamak için derecesiz 15-20 oyun arası bir oyun deneyiminiz olması gerekiyor. Derecesiz oyun modu’nu tamamladıktan sonra ise dereceli atabiliyorsunuz. FPS oyun modların’da Aim ve Sensitivity de önemli oluyor ister istemez. Bu Yazımız da size Valorant Sensitivity Ayarları ve Valorant Crosshair Ayarları‘nı nasıl ayarlamalıyım gibi sorularınıza bir nebze olsun yanıtlamaya çalışacağız ve nasıl ideal fare hassasiyetini bulmanıza yardımcı olacağız.

VALORANT: Aim (Nişangah) Nasıl Ayarlanır?

Öncelikle kapalı beta’da olmanız gerekiyor. Oyuna Girdikten Sonra aşağıdaki adımları yaparak siz de ayarlayabilirsiniz.

1. Ana ekran’da ESC‘e basıp ayarlara basın.
2. Ayarlar’da çıkan seçeneklerden Nişangâh‘ı seçin.

Bu adımları yaptığınızda yukarıdaki resimdeki gibi bir ekran gelmesi gerekmektedir. Nişangah büyük olmasına gerek yok bizim tavsiyemiz küçük olmasından yanadır. FPS Espor oyuncularına bakarsanız nişangahlar hep küçüktür.

İç Çizgiler: Hareket hatası ve Ateşleme hatasını kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

Dış Çizgiler: Hareket hatası ve Ateşleme hatasını kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

Dipnot: Genel seçeneklerde İzlenen Oyuncunun Nişangahını Göster seçeneğini kapatırsanız diğer takım oyuncularının nişangahlarını göremezsiniz.

VALORAN: Crosshair ve Sensitivity Ayarları için Alıştırma Modu

Nişangah ayarladıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin kendinize göre ayarlayın.

1. Ana ekran’da üstte OYNA‘ya basın.
2. Başla’nın sol tarafında alıştırma seçeneği var oraya tıklayın..
3. Alıştırma Modu‘nu Seç çıkacaktır oradan Atış Testini seçin ve Poligona Gir Tuşuna Basın.
4. Sizden karakter seçmenizi isteyecek. 5. Karakteriniz seçtikten sonra yukarıdaki resimdeki yere sizi atacak.

Bundan sonrası çok basit öncelikle karakter test etmek ve denemek isterseniz F2 tuşuna basarak istediğiniz karakteri deneyebilirsiniz. Nişangah hassasiyetini BAŞLA yazısının üstünde, Nişangah Hassasiyeti ve yanında hassasiyetin ne kadar olduğu yazıyor. Sağ ve Sol kuzcuklardan bunları istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. F3 Tuşuna basarak da sınırsız mermi botların zırhları gibi bazı ayarları kendinize göre değiştirebiliyorsunuz.

Aynı zamanda burada atış yaparak da kendinizi geliştirebilirsiniz toplam 30 tane bot veriyor. Karşınızda kaç bot kaldığı ve ne kadarını vurduğunuz yazıyor.

Oyun modun’dan çıkmak için ise ESC Tuşuna basıp karşılaşmadan ayrıl butonuna basınız.

Yorum yapın