CS:GO FPS Arttırma Yöntemleri 2024

Gelmiş geçmiş en başarılı FPS oyunlarının başında yer alan CS:GO, günümüz itibariyle en çok tahmin edilen, en çok oynanan ve turnuvaları hala aktif olarak süren bir çok oyunculu takım savaşı oyunu. Kimimiz internet cafeler’de kimimizse evimizden bağlanarak milyonlarca oyuncu ile aynı anda rekabete girebiliyoruz. Bazen FPS göstergelerimiz 30’un altına düşüyor ve bu sebeple oyun kaybettiğimiz talihsiz dakikalar yaşıyoruz.

Eğer oyunu evinizden oynuyorsanız bu yazımızı dikkatle takip etmenizi öneririm. İşlemleri sırasıyla ve eksiksiz olarak uyguladıktan sonra ortalama 5-25 FPS arasında artış gözükecektir. Öyleyse hemen CS:GO FPS arttırma 2024 konumuza başlayalım.

CS:GO Oyun Öncesi Ayarlar

Oyuna geçmeden önce bilgisayarınız üzerinden gerçekleştirmeniz gereken bazı işlemler var. Bu işlemler ekran kartınızı performans odaklı hale getirerek sadece CS:GO özelinde değil bütün oyunlar için daha yüksek oyun performansına sahip olmanızı sağlayacaktır.

 1. İlk olarak masaüstü ekranınız üzerinde sağ tıklayıp ekran kartı modellerinizin yazılı olduğu denetim masasına girmelisiniz.
 2. Daha sonra ‘’3D Ayarları’’ butonuna tıklayın. Açılan ekranda sırasıyla;
 3. Tam ekran performans modu.
 4. Yüksek performans.
 5. Uyarlamalı seçeneklerini seçtikten sonra ekranın sol kısmında yer alan ‘’benim seçeneklerimi kullan’’ butonuna tıklayın.

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO yüksek FPS nasıl alınır konumuzun bir başka yolu da oyun öncesinde Steam üzerinden başlatma seçeneklerine girerek yazmanız gereken kodlar. Bu kodlardan belli başlı ve en etkili olanları sizler için derledik. Yazılan kodlar arasında birer boşluk ve ‘’-‘’ karakterini girip oyunu tekrar başlatmayı unutmayın.

 • freq 60
 • -high
 • -nojoy 
 • -novid 
 • -threads 4
 • -nod3d9ex 
 • +cl_forcepreload 1 

CS:GO Oyun İçi Ayarları

Son olarak oyun içinde yapacağınız grafik ayarları ile FPS oranınızı büyük ölçüde arttırabilirsiniz. Oyun görüntü ayarları üzerinden düşük/orta/yüksek olarak seçenekleri bulunan bütün ayarları en düşük ayara çekmeniz gerekir. Diğer ayarlar içinse aşağıdaki sıralamayı takip etmeniz yeterli;

 • Çözünürlük kısmında FPS’inizi etkileyecek bir ayarlama yok. 16:9 oranında oynarsanız oyunu daha geniş bir pencereden görebilir, 4:3 tercihinde ise oyuncu kafaları ve çeşitli objeler büyürken, görüş alanı daralacaktır.
 • Global Shadow Quality/Evrensel Gölge Kalitesini de düşük veya en düşük oranında alacağınız performansa ve sistem bilgilerinize göre değiştirebilirsiniz.
 • Anti-aliasing/Keskinliği yumuşatma kısmı için en yüksek FPS değerlerini 2x-8x/ MSAA şeklinde seçmeniz gerekir.

Yorum yapın