Twitter Mayıs Ayında Yeni Özelliği Test Ediyor

Twitter’ı günümüz’de 10 kişiden 7’si kullanıyor desek yanılmış olmayız. Twitter birçok skandal ve değişiklik ile karşımıza çıkıyor. Geçen yıl bir çok değişikliğe gitti ve halen devam ediyor. Yeni gelen bu özellik ile beraber herkesin daha dikkatli ve kelimeleri iyi seçmesi gerekiyor.

2020 Mayıs ayında test edilen özellik tacizi ve zorbalığı azaltabileceği düşünülüyor. Bu kapsam da potansiyel bir kullanıcı bir gönderi göndermeden önce gönderinin bir ön izlemesi çıkacak ve göndermek istiyor musunuz diye sorulacak. Yazınızı da size bu yazıyı düzeltmek isteyip istemediğiniz sorulacak. Bu kapsam da ilk deneme şansını Platform ISO yani Apple kullanıcıları oldu. Tahmin edebileceğiniz üzere Twitter çoğu zaman bir özellik getireceğinde ilk Apple daha sonra Twitter’a getiriyor. Android platformuna ne zaman gelecek bilinmiyor.

Yeni Gelicek Özellik Kaç Kullanıcıyı etkileyecek?

Twitter hakkında biraz istatistik vererek bu işi pekiştirmekle başlayalım. Öncelikle Twitter’ın rakibi Facebook’u tahmin etmesi zor değil. 2019’un son günlerinde 152 milyon kullanıcıya ulaşarak Türkiye’nin neredeyse 2 katına hizmet vermeye devam ediyor. Eğer bu hızla büyümeye devam ederse Facebook ve Snapchat gibi uygulamaları geçmesi bekleniyor. Twitter ile Türkiye arasında 2018 yılının ikinci yarısında en çok bilgi talep eden ülke olarak açıklandı. Twitter şeffaflık raporunu 2 yılda bir kendi Support’u bölümünde açıklanıyor.

Yorum yapın