Twitch Nick Değiştirme (Nasıl Yapılır)

Siz de Twitch kullanıcı adınızdan (Nick) memnun değil misiniz? Bu yazımızda ”Twitch isim değiştirme nasıl yapılır?” sizler için anlattık.

Son dönemlerin en büyük canlı yayın platformlarından birisi olan Twitch gün geçtikçe yayın ağını geliştirmekte, çeşitli etkinlikler düzenlemekte ve hem izleyicileri hem de yayıncıları desteklemekte.

Bu gelişimin içerisinde de sosyal medyadaki Nickimiz bizi temsil ettiğinden bir hayli önemli oluyor. Twitchin ilk çıktığı zamanlarda pekte hoş olmayan bir isim almış olabilirsiniz veya zamanla sıkılıp kullandığınız ismi değiştirmek isteyebilirsiniz.

Düzgün bir Nicke sahip olmak hem platform üzerindeki insanlarla iletişim kurarken hem de yayıncı olmaya karar verirseniz yaratacağınız imaj ve bilinirlik açısından son derece önemli.

Twitch Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Twitch çeşitli durumlar için kullanıcı adı değiştirmeye izin veriyor. Seçeceğiniz isimleri belli başlı birkaç kurala dikkat ederek seçtiğiniz sürece eğer kullanımda değilse herhangi bir ek işlem yapmadan alabiliyorsunuz.

Şunu belirtelim ki twitch mobil uygulama üzerinden isim değiştirme işlemine izin vermemekte. Sadece web tarayıcısı üzerinden isim değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcıları için twitch 60 günde bir kez isim değiştirme hakkı sunmakta. Yani isminizi iki ayda bir kez güncelleyebilirsiniz.

Twitch kullanici adi degistirme için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli;

  1. Masaüstü bir bilgisayardan veya laptoptan twitch hesabınızı açın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan profil resminize tıklayın ve açılan menüden ayarlara tıklayın.
  3. Yönlendirildiğiniz sayfada Profil Ayarları kısmını bulun.
  4. Kullanıcı adı kısmının altında “Güncelleyebilirsiniz” yazıyor ise kullanıcı adınızın karşısındaki kalem işaretine tıklayın.
  5. Açılan menüde Yeni Kullanıcı Adı kısmına almak istediğiniz kullanıcı adını yazın. Sistem otomatik olarak uygun olup olmadığını kontrol edecektir.
  6. Almak istediğiniz isim alınabilir durumda ise Güncelle butonuna tıklayın ve kullanıcı adınız değişmiş olacak.

Bir kullanıcı adını değiştirirseniz değiştiğiniz eski kullanıcı adınız 6 ay boyunca sizin için saklanmakta. 6 ay sonrasında ise diğer kullanıcı adları gibi uygun kullanıcı adları havuzuna düşmekte ve alınabilir olmakta.

Yorum yapın