PUBG KD Nedir? Nasıl Kasılır?

Siz de Pubg oyuncularının dikkat ettiği KD istatistiğinin ne olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz? Bu yazımızda sizler için Pubg KD ile ilgili soruları cevapladık.

Tam adı PlayerUnknown’s Battlegrounds olan ve son yılların en popüler “Battle Royal” oyunlarından birisi olan Pubg için oyuncuların çok önem verdiği şeylerden birisi KD değeridir.

Hem Pubg oyuncuları Hem de Pubg mobile oyuncularının önemle dikkat ettiği bir şeydir. Gelelim Pubg KD ne demek sorusunun cevabına.

Pubg KD Nedir ve Ne İşe Yarar?

KD çoğu “Battle Royal” tipi oyunda bulunan bir kill (leş) sayma sistemidir. İngilizcedeki Kill ve Death kelimelerinin kısaltılmasından oluşur. Savaş tipi oyunlarda KD değeri oyuncunun başarı seviyesini doğrudan göstermektedir.

Öldürdüğünüz oyuncu sayısının ölüm sayınıza oranıyla hesaplanan bu değer bir oyunda ortalama kaç kişi öldürebildiğinizi göstermektedir.

KD hesaplama için örnek verecek olursak standart bir savaş tipi oyunda 5 kişi öldürüp 2 kere de öldüyseniz KD oranınız 2.50 olmaktadır.

KD oranı Pubg oyununda son derece önemlidir çünkü oyunlarda öldürdüğünüz kişi sayısı arttıkça üst liglere çıkabilir ve hatta en yüksek mertebede olduğunuzu gösteren Fatih simgesini kazanabilirsiniz.

PUBG KD Nasıl Kasılır?

PUBG mobile ve PUBG de KD kasma yani KD değerinizi yüksek tutabilmek için girdiğiniz bir oyunda kaçıncı olduğunuz değil de kaç kişi vurduğunuz önemlidir.

KD değeri doğrudan öldürdüğünüz kişi sayısıyla orantılı olduğundan ne kadar çok kişi vurursanız KD değeriniz o kadar yüksek olur. Tabi ki süreklilik çok önemli. Oynadığınız oyun sayısı da bir sayaç etmenidir.

Açık alanda savaşmadan, etraftaki sesleri iyi dinleyerek girdiğiniz çatışmalarda rakibinizi öldürme ihtimaliniz daha yüksektir. Böylece KD değeriniz de artacaktır.

İyi Oyunlar!

Yorum yapın