CS:GO CFG Nereye Atılır? (Hızlı Yol)

Siz de CFG dosyası kullanarak ayarlarınızı yeniden şekillendirmek istiyor cfg atma işlemiyle ilgili yeterli bilgiye sahip değil misiniz? Bu yazımızda ”CFG dosyası nereye atılır”, ”Nasıl aktif edilir” gibi sorularınızı cevapladık.

Günümüzde pek çok kişi tarafından sevilerek oynanan bir taktiksel FPS oyunu olan CS:GO da sevdiğiniz başka bir oyuncunun ya da bir arkadaşınızın ayarlarını kendi ayalarınızmış gibi kullanmak mümkün.

CFG dosyası dediğimiz dosyalarla başka birisinin kişisel ayarlarını birebir kendi oyununuza aktarabilirsiniz.

CFG Dosyası Nedir?

Config dosyası uzantısı .cfg olduğundan cfg dosyası olarak da bilinir. Bazıları tarafından hile olarak düşünülse de cfg dosyası görüntü ayarı, crosshair renk ayarı, Mouse hassasiyet ayarı gibi ayarların saklandığı dosyadır.

CS GO CFG Nereye Atılır?

Cfg dosyaları kişisel ayaların saklandığı cfg klasörü içerisinde bulunur. Sizler için adım adım cfg dosyası nerede, cfg dosyası nasıl açılır, nasıl aktif edilir aşağıda anlattık.

  • İndirmiş olduğunuz cfg dosyasını rar veya zip halde ise masaüstüne veya istediğiniz bir klasöre çıkartın. (dosyanın .cfg uzantılı olduğundan emin olun.)
  • Daha sonra bilgisayarınızda steamin kurulu olduğu klasöre gelip Steam -> steamapps -> common -> Counter-Strike Global Offensive -> csgo -> cfg sırasını izleyerek cfg klasörüne girin.
  • İlk adıma ayarlamış olduğunuz cfg dosyalarını buraya kopyalayın.
  • Oyuna girerek konsolu açın ve cfg dosyanızı hangi isimle dosyaya kopyaladıysanız “exec cfgismi.cfg” yazıp enter tuşuna basın.

Siz de istediğiniz cfg dosyasını anlatıldığı gibi ilgili klasöre ekleyerek istediğiniz oyun ayarlarına ulaşabilirsiniz.

En iyi cfg dosyasını arıyorum diyenleriniz olabilir. Sonuçta bu dosyalar kişisel ayarları içermekte ve herkes için en iyi sorusu farklı cevaplandırılır.

İyi oyunlar!

Yorum yapın