Twitch Donma Sorunu

Günümüzde en iyi canlı yayın platformlarından birisi olan Twitch, oyuncuların temel geçim kaynaklarından birisi haline gelmiştir. Bu platformda oyuncuların canlı yayınlar açarak gerek sohbetleri gerekse yetenekleri ile kendilerine bir kitle edinmeye çalıştıklarını görüyoruz. Bazı kişiler ise oyun dışında sadece izleyicileri ile sohbet ederek kendisine yer edinmeye çalışıyor. Sizlerin de elbette sevdiği, izlemekten keyif aldığı yayınlar vardır. Twitch yayını ilerken bazen yayınların donduğu görülüyor. Bu yazımız içerisinde Twitch donuyor sorunu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bu yazıyı hem izleyiciler hem de yayıncılar açısından değerlendirerek ilerleteceğiz. Eğer izleyici iken yayın donuyorsa bunun birkaç nedeni vardır. İnternetiniz yavaş ya da akıllı telefon ön belleğinizin dolu olmasından dolayı donma meydana geliyordur. Telefon donmasını engelleme için modeme yakın bir yerde yayınları izlemenizi öneririz. Bununla beraber harici yazılımlar kullanarak cihazının ön belleğini temizleyebilirsiniz. Bunları yaparak donma sorununu izleyen olarak ortadan kaldırabilirsiniz.

Twitch Takılma Sorunu

Yayıncı olarak açtığınız yayın donuyor ve sürekli şikayet alıyorsanız birkaç madde ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz;

  • Yayın açtığınız bilgisayarı bir üst modele yükseltin.

  • Kullanmış olduğunuz ekipmanları yenileyin.

  • Upload hızı yüksek olan bir internet paketine geçiş yapın.

  • Twitch içerisinde yer alan kanal ayarlarınızı güncelleyin.

  • Yayın sırasında vermiş olduğunuz Bitrate Ayarlarını değiştirin.

Twitch donuyor konusu yayıncılar için oldukça önemli bir sorundur. Aylarca uğraşıp edindiğiniz kitleyi donma sorunlarından dolayı kaybedebilirsiniz. Twitch emeklerinizin boşa gitmesini istemiyorsanız başta ekipmanlar olmak üzere internet hızında değişikliğe gitmenizi öneririz.

Twitch Kaliteli Yayın Açma

Twitch’de başarılı olabilmeniz için kaliteli yayın açmanı gerekiyor. Oyun bilginiz üst düzeyse bunu kullanarak, insanlarla muhabbet eden birisi iseniz dilinizi kullanarak yayınlar açmanız gerekiyor. Açtığınız kalite yayınlar beraberinde izleyici sayınızda büyük artışlar meydana gelecektir. Rakiplerine göre daha kaliteli yayın açan kişilerin Twitch tarafından daha öne alındığını görüyoruz. Kaliteli yayının sırrı elbette iyi bir internetten geçiyor. Türkiye’de genel olarak Download hızı yüksek internet paketleri satılıyor. Ancak yayın açan birisi iseniz sizlere Upload hakkı yüksek internet gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

“Twitch Donma Sorunu” üzerine bir yorum

Yorum yapın