Steam Failed To İnitialize Hatası (Çözüm)

GTA V oynayan kişiler bir anda Steam’ın Failed To İnitialize hatası verdiğini görecektir. Hiçbir sorun olmadan bir anda verilen bu hata oyuncuların canlarını sıkabilmektedir. İnternet üzerinden araştırma yapıldığında bu hatanın çözümünün de olmadığını fark ettik. Bizler de bu yazımız içerisinde GTA 5 Steam failed to initialize hatası çözümü hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu sorun ciddi anlamda başınızı ağrıtacağından dolayı çözümün de uğraştırıcı olduğunu hatırlatarak yazımıza başlıyoruz.

Failed to initialize hatasının nedeni aslında tamamen GTA V’den kaynaklanmaktadır. Steam üzerinden oynana bu oyun yine verilerini Steam Serverleri üzerine saklıyor. GTA V oyun dsosyalarında meydana gelen bir sorun Steam serverlerinde bu hatanın ortaya çıkmasına neden oluyıor. GTA V giriş ekranında çıkan bu hatadan dolayı oyuna hiçbir şekilde erişim sağlanamıyor. Failed to İnitialize Steam hatasının çözümü ise;

Failed To İnitialize Steam Hatası Çözümü

Hatanın çözümünden önce bu hatanın bizlere ne demek istediğine bakalım; hata bizlere Steam’a bağlanılamadığından bahsediyor. Steam üzerinden satın aldığınızda masaüstüne bir kısa yolu oluşturulur. Oyuna giriş yapmak istediğinizde bu kısa yola tıklamanız gerekir. Kısa yola tıkladığınızda eğer bu hata veriyorsa birkaç yöntem denemeniz gerekebilir.

Öncelikle bu hata sizden ya da bilgisayarınızdan kaynaklı olmayabilir. Steam ile GTA V arasında yaşanan kısa süreli bir problem size yansımış olabilir. Özellikle aktif olarak oyunu oynayan birisi iseniz Steam ayarları ile uğraşmamanızı tavsiye ederiz. GTA V Steam failed to initialize hatası ile ilgili çözüm önerimiz ise şu şekilde olacaktır;

Bu hata ile karşılaşan kişiler ilk önce bilgisayarlarını yeniden başlatmaları önerilmektedir. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza karşın bu sorun devam ediyorsa Steam’ı yönetici olarak başlatmakla devam edebilirsiniz. Bilgisayarınıza girip “C: Program Files (x86) Steam” klasörü içerisine girdiğinizde Steam dosyasını göreceksiniz. Bu dosyaya sağ tık yapıp Özellikler bölüme tıkladığınızda Uyumluluk bölümünü göreceksiniz. Bu bölüme girdikten sonra “Bu programı yönetici olarak çalıştır” butonuna tıkladıktan sonra “Uygula” butonuna tıklamanız ile beraber sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Bu işlem işe yaramadı ise Steam klasörü içerisinden GTA V oyun dosyasını bularak oyunu yönetici olarak çalıştırmanızı istiyoruz. Bu öneriler sorunun ortadan kalması için yeterli olacaktır.

Yorum yapın