Roblox Oyunu İndir (2013)

Roblox oyunu, dünya çapında oldukça beğenilen yeni nesil çevrimiçi oyun platformudur. Genellikle bu oyunu 10-18 yaş arası kişiler daha yoğun bir şekilde oynamaktadır. Sadece oynamakla kalmamakla birlikte Roblox indir seçeneği de oldukça fazla tercih edilmektedir. Roblox oyununda amaç oyuncunun kendine yeni bir sanal dünya yaratarak eğlenceli vakit geçirmesidir. Kişiler isteğine göre kendi oyunlarını oluşturabilir ya da mevcut olan oyunları oynayarak keyifli vakit geçirebilir. Şu ana kadar 15 milyonluk bir oyuncu kitlesi elde etmiş durumdadır. Sürükleyici ve etkileyici bir oyun olarak yeni nesil lego oyunları ile özdeşleşmiş durumdadır. Çevrimiçi bir platform olduğu için bu oyunu oynayan oyuncular kendi aralarında sohbet edebilir ya da takım oluşturabilir.

Roblox Oyununa Nasıl Kayıt Olunur?

Roblox oyununu oynamak isteyen kişilerin öncelikle roblox oyununu indirmesi gereklidir. Kayıt işlemi için ise roblox sitesine giriş yaparak kayıt işlemlerinin yapılması gerekiyor. Arama motoruna Roblox oyna yazarak orijinal sitesine ulaşım sağlayarak kayıt işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

roblox indir

Roblox Oyunu Nasıl İndirilir?

Roblox oyununu android cihazlar üzerinden de iOS cihazlar üzerinden de indirme imkânınız bulunuyor. Google play üzerinden oldukça kolay bir şekilde indirilebilmektedir. Şu anda App Store ve Google Play üzerinde 24 Eylül 2019 güncellemesi mevcuttur. İndirme 82.00 MB olmaktadır. Ancak Google Play ya da App Store üzerinden indirilen Roblox oyunu içerisinde yapılan alışverişler oyuncunun sorumluluğunda olmaktadır. Bunların dışında oyunun resmi sayfası üzerinden kayıt işlemi yapıldıktan sonra karşınıza çıkan kullanıcı sayfası üzerinden karşınıza çeşitli oyun seçenekleri çıkmaktadır. İstediğiniz oyuna tıkladıktan sonra ise download yazısı açılacaktır. Bu yazıya tıklayarak oyunu kolayca indirebilirsiniz.

Pc’de Roblox Nasıl Oynanır?

Roblox pc’den oyna seçeneğinin mümkün olup olmadığı seçeneği günümüzde birçok oyuncunun merak ettiği bir konu haline geldi. PC üzerinden Roblox oynamak mümkün bir durumdur ancak bunun için Bluestacks adı verilen bir dosyanın indirilmesi gerekiyor. Bu dosyayı PC’ye indirerek Roblox oyununu da bilgisayarınıza indirebilir ve oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Roblox Oyunu Faydaları

Geçtiğimiz günlerde en çok dikkat çeken konulardan birisi Roblox oyununun çocuklar için faydalı olup olmadığı konusu oldu. Büyük tartışmalar yaratan bu durum sonucunda ise;

• İngilizce gelişimi için faydalı olduğu belirtildi.

• Sosyalleşmeye yardımcı olduğu belirtildi.

• Yaratıcılığı geliştirme konusunda başarılı olduğu belirtildi.

Yorum yapın