Pubg Taarruz Tüfekleri Nelerdir? (2024)

”Pubg Mobile taarruz tüfekleri nelerdir” diye merak mı ediyorsunuz? Yeni bir oyuncu olarak tüfeklerin işlevlerini bilmiyor musunuz? O zaman bu yazımız tam size göre!

PUBG, PlayerUnknown’s Battlegrounds kısaltma adıyla Dünya’da ve Türkiye’de çok fazla oynanan FPS türünde gelişmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur.

Pubg Taarruz Tüfekleri

Pubg silahları çeşitli oyuncular tarafından dikkatli bir şekilde kullanılır. Bu taarruz tüfekleri oyuncuların oyun performanslarını da artırmaktadır. Özellikle de standart bir taarruz tüfeği olan ve çok yaygın kullanılan AUG A3 ile oyuncular istedikleri performansı kolayca sergileyebilmektedir.

Eğer bir oyuncu, oyunda herkesin hızlı bir şekilde ölmesini arzuluyorsa bu “Pubg tüfek hangisi” diye bir soru sorabilir. Bu sorunun cevabı ise kesinlikle Groza’dır. Groza sayesinde istenilen performansa oyunda sahip olabilirsiniz. Bu oyuncuların Pubg oyun esnasında kurdukları düzen ile doğrudan ilgilidir.

Hangi silahı hangi amaçla kullanmak istiyorsanız, bu doğrultuda bir silah çeşidi kullanmalısınız.

Taarruz Tüfekleri (Silahları) Hangileridir?

  • M416
  • Groza
  • M16A4
  • AUG A3
  • AKM
  • SCAR-L

Pubg Kurmalı Tüfekler yazımızdan da kurmalı tüfeklerin özelliklerine bakabilirsiniz.

Pubg Taarruz Silahları Özellikleri

M416

Pubg silah M416 yani yüksek hasar gücüne sahip, hızlı ateşleyen mermi sistemi sayesinde en çok aranan tüfeklerden biridir. Geri tepme konusunda da en iyi kontrol edebilen silahlardan birisidir.

Hem tek atış yapabilmesi hem de otomatik atış yapabilmesi sayesinde yakın mesafe ve uzak mesafede oldukça etkili bir silahtır.

Olumsuz özelliği ise eklentisi olmadığında zayıf kalmasıdır. Oyunun erken safhalarında eklenti bulursanız oyunda fark yaratabilirsiniz.

Groza

Nadir bulunan Groza, sadece sandıkların içinden çıkıyor ve öldürme gücü son derece kuvvetlidir. Yakın mesafede tercih edilebilecek taarruz tüfeklerinden birisi. Tarruz tüfekleri arasında en yüksek ateş gücüne sahip silahtır.

Olumsuz yanı ise uzaktan kullanımında tek bir mermi bile isabet ettirmek oldukça zorludur.

M16A4

Mermileri son derece hızlı olan M16A4, farklı mesafelerden çatışma için idealdir. PUBG’de yaygın bulunan saldırı tüfeğidir. Geri tepmesi oldukça düşüktür.

Olumsuz yanı ise otomatik ateş modu bulunmamasıdır. Yakın mesafeli çatışmalarda sorun yaratıyor.

AUG A3

Sadece sandıktan çıkarılan AUG A3 silahı nadir bulunan özel bir silahtır. Kontrolü kolaydır ve yakın mesafeli çatışmalarda ciddi hasarlar verir.

Tüm eklentileri desteklediği için hem kısa mesafede hem de uzun mesafede etkili bir şekilde kullanabileceğiniz bir silahtır.

AKM

AKM, oldukça güçlü bir silahtır. AKM mermileri sayesinde rakibi 5 atışta öldürebilirsiniz fakat uzak mesafeli çatışmalarda çok da etkili bir silah değildir.

Pubg Kademeler ve Rütbeler yazımızdan da bigi sahibi olabilirsiniz.

“Pubg Taarruz Tüfekleri Nelerdir? (2024)” üzerine bir yorum

Yorum yapın