Metin2 Cheat Blocker 26103 Hatası (Kesin Çözüm)

Metin2 hataları oyunu oynarken sıklıkla karşınıza mı çıkıyor? Error code görüyor ve çözümünü bulamıyor musunuz? Bu yazımızda sizlere 27003 kodlu bu hatanın neden kaynaklandığını ve nasıl çözüleceğini anlatacağız.

Metin 2 son zamanların en çok oynanan MMORPG (İngilizce: Massively Multiplayer Role-playing Game) yani çok oyunculu çevrim içi rol yapma oyunlarından birisidir. Oyuncuların son zamanlarda sıklıkla yaşadığı ve cevabını aradığı ”Metin2 oyuna girmiyor” ya da ”Metin2 hata veriyor” konularının çözümü oldukça basit.

Cheat Blocker Nedir?

Metin2 herkes tarafından oldukça sevilen, üç imparatorluğun savaştığı online bir oyundur. Son güncellemesinden sonra çoğu oyuncu ”Metin2 açılmıyor” diyerek internet üzerinden çözüm arayışına giriyor.

Bu sorunu bir kod sayesinde açıklamak mümkün. Hata kodlarından biri olan 27003 kodunu görüyor ve metin2 ye giremiyorum diyorsanız, cheat blocker hatasıyla karşı karşıyasınız demektir.

Cheat blocker, son güncellemeden sonra Metin2 oyununa eklenen bir anti hile yazılımıdır. Aslında bir çeşit hile engelleyici olan bu yazılım sayesinde bilgisayar korsanları %100 engellenir.

Oyun sisteminin saldırıya uğramasını ya da yetkisiz değişkenliklerin engellenmesinde aktif rol oynar. Oyunlarda sistemi manipüle eden 3. Yazılımlar Cheat Blocker sayesinde engellenir.

Metin2 Error Code 26103 Hatası Çözümü

Metin 2 son güncellemesinden itibaren anti hile yazılımı getirdi. Oyun güncellenmesi sırasında Cheat Blocker dosyaları virüs algılarsa, oyuncu oyuna girememe problemi yaşıyor.

Bu sorunu çözmek için;

Windows Güvenlik Merkezi > Gerçek Zamanlı Koruma seçeneğini kapalı hale getirin. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın.

Artık oyunun keyfini sürmeye devam edebilirsiniz!

“Metin2 Cheat Blocker 26103 Hatası (Kesin Çözüm)” üzerine bir yorum

Yorum yapın