Pubg Mobile PC Donma Sorunu %100 Çözüm Yolu

Pubg Mobile PC kasma sorunu yüzünden oyuncular bir hayli rahatsızlık duyuyor. Sizler için Pubg Mobile PC kasıyor, Pubg Mobile PC kasma sorunu gibi aramalarınıza çözüm yolu bulup bu sorunu ortadan kaldırıyoruz.

Pubg Mobile oyununu PC’den oynamak isteyen bazı arkadaşlarımızın oyun esnasında veya lobide Bilgisayarlarının kasmasına neden olan sorunların farkındayız. Bu durum genellikle Pubg Mobile oyununa gelen güncellemelerden kaynaklanıyor. Eğer Güncelleme kaynaklı bir sorundan olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak verdiğimiz talimatlara uyup kasma sorunundan kurtulabilirsiniz ve bu talimatları Pubg Mobile Ateş etmiyor, Pubg Mobile mause çalışmıyor gibi sorunlar içinde kullanabilirsiniz. Eğer Güncelleme kaynaklı değilse aşağıda bulunan talimatları inceleyiniz;

Pubg Mobile Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

Pubg Mobile oyununu PC’den oynamak için oyunun telefona uyarlanmasına aldanmamanız gerekmektedir. Bu tür oyunlar PC’de orta – iyi derecede Ekran Kartı ve RAM istemektedir.

  • Ekran kartı Güncellemelerinin tam olduğuna dikkat ediniz. Gerekiyorsa Ekran kartı Driver’ini güncelleyiniz.
  • Öncelikle Kullanmakta olduğunuz Emülatör güncel değilse güncelleyin ve ayarlarını düşürün.
  • Emülatör ayarlarına girip ekran çözünürlüğünü kontrol edin. Bazı arkadaşlar ekran kartı yetersiz olmasına rağmen desteklenmeyen çözünürlükleri seçip oynamakta ısrar ediyor. Bu kasma nedenidir.
  • Oyun ayarlarınızı kontrol ediniz. Oyunu Akıcı seçeneğinde oynayınız. HD – Full HD gibi seçeneklerde Bilgisayarınız yetersizse Pubg Mobile Donuyor gibi şikayetleriniz artar.
  • Bilgisayarınızın oyunu akıcı şekilde oyunu oynatması için En az 2 GB Ekran kartı ve 4 GB RAM’e sahip olması gerekiyor. (ÖRN. RAM 2 GB Ekran kartı 2 GB’ise yine kasma sorunu yaşatır. Bu parçaların birbirine denk olması gerekmekte.
  • En önemli unsur RAM, 4 GB RAM olsun ekran kartınız 1 GB bile olsa oyun sizi tatmin edecek kadar iyi seviyede size akıcı oynanış sunar.

Yukarıdakiler dışında internet bağlantınızın iyi olduğundan emin olunuz, gerekirse internet hız testi yapınız. Pubg Mobile Sunucuların’da bir hata yoksa sizler için sunduğumuz çözüm yolu başarılı olacaktır.

Yorum yapın