Minecraft Yağmur Durdurma (Daha Fazlası)

Siz de minecraft oynarken yağmur başladığında bir an önce bitsin mi istiyorsunuz? Sizler için minecraft oynarken yağan yağmuru şifresi ile nasıl durduracağınızı anlattık.

Minecraft oyunlarınızda veya sunucularda oyun dinamik hava durumuna sahiptir. Yani zamanla hava durumu değişir. Yağmur yağmaya başlayabilir veya hava açılabilir.

Havanın açık kalmasını sağlamak veya yağmur yağdırmak ya da hava durumunu istediğimiz şekilde sabitlemek kısacası hava durumunu istediğimiz şekilde tutmak aslında çok basit.

Hava durumuna müdahale etmek oyun mekaniklerine müdahale etmek olduğu için hile(cheat) konumundadır. Bu yüzden oyunu kurarken hile açık olarak kurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde hava durumuna müdahale edemezsiniz.

  • Oyun Oluşturma

Oyununuzu oluştururken cheat on / hile açık şeklinde oluşturun.

  • Mesajlaşma Penceresini Açma

Oyunu oynuyorken T tuşuna basarak mesajlaşma penceresini açın.

  • Hava Durumunu Değiştirme

/weather clear yazıp enter tuşuna basın.

Bu adımları takip ettiğiniz takdirde yağan yağmur duracaktır.

Hava durumunu istediğimiz şekilde açık hale getirdikten sonra eğer bir daha yağmur yağmasını istemiyorsanız havanın hep açık kalmasını istiyorsanız /gamerule doWeatherCycle false komutu kullanarak oyunun sahip olduğu dinamik hava durumu mekaniğini durdurabilirsiniz.

Unutmayın bu komutu kullandığınızda hava durumu nasılsa hep öyle kalacaktır.

Dinamik hava durumunu yani hava değişimlerini geri isterseniz /gamerule doWeatherCycle true komutunu kullanmanız gerekmekte.

/weather komutu ile hava değişikliğinin birkaç modu mevcut.

/weather clear – yağmuru durdurur, açık güneşli bir hava yaratır.

/weather rain – yağmur yağmaya başlar

/weather thunder – kodu efektlerin çok daha güçlü olduğu yağmurlu ve kapalı bir hava yaratır. Gök gürültülü sağanak yağışta diyebiliriz. Bu komutla oluşan havada, güneş kapandığı için gündüz vakti zombiler etrafta geceymiş gibi gezebilir. Dilerseniz hava böyleyken uyuyabiliyorsunuz.

Yukarıda size anlattığımız yöntemle hava durumunu istediğiniz şekilde kontrol edebilir ve nasıl keyif alıyorsanız öyle oynayabilirsiniz.

Yorum yapın