LoL Düşme Kalkanı Sonlanıyor (Nedir)

Siz de League of Legends oynarken düşme kalkanı sonlanıyor uyarısı aldınız ve ne olduğunu bilmiyor musunuz?

Sizler için LoL düşme kalkanı sonlanıyor uyarısı nedir ve bu durumda ne yapılmalıdır gibi soruların cevabını bu yazımızda açıkladık.

League of Legends tutkunlarının genelleyecek olursak en büyük hedefi dereceli (ranked) maçlarda kazanabildiği kadar kazanıp çıkabileceği en yüksek lige çıkmaktır.

Kimi oyuncu kendisine hedef koyduğu lige ulaştıktan sonra derecesini korumak ve sezon ödüllerini alabilmek için ranked maç oynamayı bırakır. Kimi oyuncu ise bir sonraki sezona avantajlı başlamak için yükselebildiği en üst yerde bekler.

Riot Games bu ve benzeri durumların oyunun dereceli sistemini suistimal etmesini engellemek için düşme kalkanı duyurusunu yayınlamıştı.

Düşme Kalkanı Sonlanıyor Ne Demek

Yeni bir lige çıktığınızda uzunca bir süre oynamayıp o lige demir atmak veya belli bir süre farklı sebeplerden dolayı dereceli oynamamak gibi durumlar karşısında kümeler arasındaki oyuncu sirkülasyonunu sağlamak için düşme kalkanı devreye giriyor.

Bu bir uyarı olarak profilinizde beliriyor ve aslında anlatmak istediği oyun oynayıp LP (lig puanı) toplamanız gerektiği.

Yeni bir ligde sıfır puandan başladığınız için de kaybeder kaybetmez sizi tekrar alt lige düşürmemek adına bu kalkan görev alıyor.

Eğer düzenli olarak dereceli oyun oynamazsanız veya çok fazla oyun kaybedip sahip olduğunuz puanları kaybederseniz bu kalkan devreye girip sizi bir süre daha koruyor.

Hızlıca LP kazanmaya başlayın yoksa sistem tarafından bir alt kümeye düşürüleceksiniz.

Yorum yapın