Laptop ısınma sorunu için bunları denediniz mi?

Laptop çok ısınıyor, laptop ısınma problemi, laptop soğuması için ne yapabilirim gibi soruların çözümü için sizlere bazı fikirler sunacağız.

Laptop ısınma sorunu için çözüm arayışımız genellikle yaz aylarında başlıyor. Havanın sıcaklığı ve uzun süre laptop kullanımı cihazda yüksek derecede ısınmaya neden olabilmekte. Yüksek ısınma sonrası cihazınızda çeşitli sorunların gelmesi an meselesi olabilir. Çözüm yolu arıyorsanız konumuzu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Laptop neden fazla ısınır?

Laptop’da genel olarak gözlemlenen sorun ısınmadır. Özellikle oyun oynayan ve saatlerce devam eden oyun sonrası Laptop çok ısınıyor ve bir anda kapanmaya kadar gidebiliyor. Isınma sorununun en büyük etkenlerinden biriside bakımsızlık. Laptop fanı bakım yapılmadığından zamanla tozlanır hatta bu toz artık fanı durma seviyesine getirir. Ayrıca laptop kullanıcılarının oyun oynarken en büyük yaptığı hata adaptör şarjı takılı iken kullanmak. Cihazı hem şarj etmeyle yorarak hemde oyun oynayıp anakart, ram gibi sistemleri yormanız ısınma nedeni yaratır. Bu sorunlar için şunları yapabilirsiniz.

Laptop ısınma sorunu çözümü 2020

  • Oyun esnasında şarj etmeyin.
  • Laptop adaptörünün bozuk olup olmadığından emin olun. Bozuk adaptör ısınma sorununa neden olur.
  • Laptop fanı düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  • Tozlanmış yerleri düzenli şekilde temizleyin. (Nemli bez kullanıyorsanız cihazın kapalı olduğundan emin olun)
  • Laptop fanları tozlanmış mı kontrol edin. (Tozlu ise dikkatli şekilde temizlemeye özen gösterin)
  • Laptop soğutucusu yoksa ek olarak soğutucu alın.

Yorum yapın