PS3 İçin En iyi 8 Oyun Önerisi (2024)

Ps3 ilk olarak 2006 senesinde kendini göstermişti. Ancak aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen  Ps3 hayranları hâlâ oldukça fazla olmakta. Sizler için PS3 en iyi oyunlar, PS3 oyun önerisi, PS3 oyunları 2024 gibi aramalarınıza yardımcı olabilecek oyun önerileri hazırladık. Durum bu şekilde olunca tabi ki Ps3  oyunlarının modası da geçmiyor.  İşte geçmişten günümüze en çok tercih edilen Ps3 oyunları;

1. The Darkness

The Darkness bir çizgi romandan esinlenerek hazırlanmış olup ilk oyunu 2007 senesinde ilk versiyonu çıkmıştı.  2012 senesinde ise ikinci versiyonu çıktı. Mafya lideri olarak oynanan oyunun kurgusu New York sokaklarında geçiyor. Oyunda modern çağa ait birçok silah ve özellik mevcut. Düşmanları yok etmek ve parçalamak gibi seçenekler bulunuyor.

2. The Lıne

Yager tarafından hazırlanan bu oyun piyasaya ise 2K tarafından sürüldü. 2012 senesinde çıkmış olmasına rağmen günümüzde ‘de oldukça popüler olacaktır.  Bu oyun nişancı kategorisi için de yer alır. Bir asker tarafından  kıyamet ortamı yaşanıyor.  Kıyamet gerçekleştikten sonra ise Dubai’’de görev başlıyor. Oyunun kurgusu ise ölmüş zombi askerleri bulmak oluyor. 

3. Yakuza 3

Büyük bir oyun serisi olan Yakuza oyununun en çok ilgi göreni şüphesiz Yakuza 3 oyunu oluyor. Sega ile kendini gösteren oyun Ps3 oyunları  arasında ilk tercih olmakta. Oyun, ilk olarak 2009’da çıktı. Üstelik bu oyunun diğer oyunlardan farkı ise 3. Şahıs özelliğine sahip olmasıdır. Aksiyon kategorisi içinde bulunan bu oyun bir suikast üzerine kurgu edilmiştir.

4. Pes

Sadece Ps3 için değil diğer pek çok oyun cihazının da favori isimlerinden biri oluyor. Pes oyunu 2013 ile 2020 arasında pek çok seriye sahiptir. Futbol olmazsa olmaz diyenlere hitap eden bu oyun online olarak da oynanabiliyor. Oyunda ise Avrupa kulüpleri bulunuyor. 

5. God of War

Ps3 Oyunları 2023 arasında aksiyon kategorisinde en iddialı oyunlardan birisi oluyor. Oyunda öldürdüğünüz kişilerin unvanlarını alıyorsunuz.  Oyunda sahip olduğunuz kişi aynı zamanda bir hayalete dönebiliyor. Çoklu oyuncu seçeneği de oyunun sevilen özellikleri arasında yer alıyor.

6. Ni No Kuni

Çizgi film karakterlerinin bulunduğu bir oyundur. Normal oyunlara göre daha eğlenceli bir oyun denebilir.  Oyunun tarzı genel olarak Disney oyunları çağrıştırmaktadır.

7. Sly Cooper

Ps3 oyunlarının sevilen oyun seçenekleri arasında bulunuyor. Bu oyunun en belirgin özelliği şüphesiz çizim kalitesi ve grafikleri oluyor. Özen ile hazırlanan bu oyun daha çok macera filmlerini andırıyor. 

8. Persona Golden 4

Avrupa’da 2013 senesinde piyasaya sunulan bu oyun adeta bağımlılık oluşturuyor. Şuan oynanan türü ise Britanya versiyonu olmaktadır. 

Yorum yapın