İphone 11 İnceleme Çıkış Tarihi ve Fiyatı

iPhone 11, kullanıcılar için gerçekten önemli olan birçok büyük özelliğe sahip olarak üretilmiş. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max, geçen yılki iPhone XR‘den daha düşük bir fiyata sahip ancak birkaç özelliğin de geliştirildiği açıkça görülüyor. Yeni model çok daha gelişmiş bir kamera ve standart olarak iOS 13 ile geliyor. Ve kullanıcıların çoğu üst düzey telefona daha uygun bir ücret ödeyerek sahip olabilecek. Güçlü, canlı ekran, yükseltilmiş kamera ve yeni renkler yeni modelde en çok ön plana çıkan özellikler oluyor. Öte yandan tasarım geçen yılki modele çok benziyor ve diğer iki versiyon Pro model kadar çık durmuyor.

İphone 11 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

 • l iPhone 11 ön sipariş tarihi: 13 Eylül
 • l iPhone 11’in çıkış tarihi: 20 Eylül
 • iPhone 11 fiyatı: 699 dolardan başlıyor

İPhone 11 piyasaya çıkış tarihi 20 Eylül olarak belirlendi ve bu, Apple’ın uygun fiyatlı yeni iPhone‘una sahip olmak isteyen herkes için iyi bir haber. iPhone 11 ön siparişleri ise 13 Eylül’de açılacak.

64GB depolama modeli için ABD’de 699 dolardan başlayan iPhone 11’in fiyatı oldukça etkileyici. Bu telefonu ucuz olarak adlandıramasanız da bu modelin XR’den 50 dolar daha düşük fiyata satılacağı düşünüldüğünde oldukça sevindirici.

Her zaman olduğu gibi, yukarıda belirtilen 64 GB’lık model ile 128GB (749 dolar) ve 256 GB (849 dolar) olarak farklı depolama seçenekleri bulunuyor. Ek depolama alanı kazanmak için daha fazla para harcamak zorunda olduğunuzu ise unutmamalısınız.

iPhone 11 Kamerası

Pro gibi, yeni iPhone 11 de iki sensörün yer aldığı kare tasarımlı, arkada büyük bir kamera içeriyor. Arkada bu kare tasarıma sahip olması, bu ekstra kare alana ihtiyaç duyulmadığı için ilginç. Ayrıca sensörler de daha büyük görünüyor.

Ancak Apple açıkça, kullanıcıların iPhone 11 modellerinin üçünün de arka tarafındaki aynı kare görüntü ile telefonun bir kimlik olduğunu hissetmelerini istiyor. Her ikisi de 12MP olan iki sensör bulunuyor. Bununla birlikte, bu kez standart lens artı ultra geniş açılı lens ile görüşün geliştirmeyi hedefliyor. Kameranın üstünlüğü, yeni iPhone 11’in en heyecan verici yanı.

Stüdyo kalitesinde portreler oluşturmak için geliştirilmiş maskeleme özelliğiyle, portre modunu kullanarak elbette arka plan bulanıkken bile fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Ön kamera da geliştirilmiştir. Telefonu yatay olarak döndürdüğünüzde daha geniş açılı çekimler yapmak için sensör 12MP’ye yükseltilmiştir. Ön bakan kamera, kamera aralığının telefon yan çevrildiğinde uzayacağı ultra geniş bir moda da sahiptir: otomatik dönüş ve uzatma. Bu özellik çok sayıda insanı kadraja sığdırmaya çalışanlara hitap edecektir. Telefon ayrıca 4K’da ve pürüzsüz 60 fps video çekim yapabilecek bir video kalitesine de sahiptir.

iPhone 11 Tasarımı ve Ekranı

Apple, iPhone 11 Pro ve aynı boyutta kasaya sahip iPhone 11 6.1 inçlik LCD (Likit Retina) ekranın etrafında daha dar bir kenarlıkla birlikte gelen şık bir kasaya sahiptir. İPhone 11 Pro’yu ve iPhone 11’i yan yana tutarsanız, Pro hoş bir mat yüzeye sahip olmasına rağmen, tasarımdaki gerçek farkı görebilirsiniz. İPhone XR’nin LCD ekranı, daha pahalı bir OLED seçeneğine kıyasla maliyetleri düşürmek için iPhone 11’de geri dönüyor. Ekran hala parlak ve net. Ayrıca batarya ömrü söz konusu olduğunda, XR ve diğer tüm iPhone’lardan daha iyi batarya ömrüne sahip gibi görünüyor.

iPhone 11 Özellikleri

 • l Ağırlık: 194g
 • l Boyutlar: 150.9 x 75.7 x 8.3mm
 • l İşletim Sistemi: iOS 13
 • l Ekran boyutu: 6.1 inç
 • l Çözünürlük: 1792 x 828
 • l CPU: A13 Biyonik
 • l Depolama: 64/128 / 256GB
 • l Pil: XR’dan 1 saat daha uzun
 • l Arka kamera: 12MP + 12MP
 • l Ön kamera: 12mp
 • l Su geçirmez: IP68
 • l Kulaklık girişi: Hayır

Ancak, iPhone 11’deki çözünürlük, iPhone 11 Pro’daki çözünürlükten biraz daha düşük, yine de maliyet tasarrufu çabaları sayesinde ve OLED ekranına sahip olmasa da, daha düşük fiyat için buna değer. Siyah, beyaz, sarı, lavanta ve nane yeşili ile yeni renklere sahip düşük maliyetli iPhone 11 modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Serinin görünümü kesinlikle daha dinamik ve modaya uygun daha pahalı modeller içeriyor

Yorum yapın