Facebook Watch Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook tarafından çıkarılan Watch, video izlemeye yarayan kullanışlı bir eklentidir. Aynı özelliğe sahip bir eklentide Instagram’ da bulunmaktadır. İGTV’ de olduğu gibi Facebook Watch‘ da video izleyebilirsiniz. Peki izlediğiniz videoların geçmişinin kayıt olduğunun farkında mısınız? Dilerseniz Facebook Watch geçmişi sil nasıl yapılır anlatalım.

Watch Arama geçmişi nasıl silinir?

Birçok uygulamada olduğu gibi Facebook Watch’ da izleme geçmişini kayıt altına almaktadır. Bunun iyi ve kötü yönleri olduğu aşikar. İyi yönü daha önce izlediğiniz videoyu daha sonra geçmişten bularak izleme şansına sahip olabilirsiniz. Peki kötü yönü ne? Kötü yönü ise çoğu insan başkaları tarafından ne yaptığının yada ne izlediğinin başkası tarafından öğrenmesini istemez. Bu yüzden Watch arama geçmişi nasıl silinir detaylı şekilde anlatacağız.

  • Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Hareketler Dökümünü gör sekmesine tıklayın.
  • Sol kısımdaki menüden Daha Fazla sekmesine tıklayınız.
  • Daha fazla bağlantısına geldikten sonra karşınıza bir liste çıkacak oradan videolar sekmesine tıklıyoruz. Buraya kadar sorunsuz geldiyseniz eğer, sağ tarafta Watch video izleme geçmişini sil veya temizle tarzında buton var oraya tıklıyoruz.
  • İşlemi gerçekleştirip sayfayı yenileyip video arama geçmişi kontrolü yapabilirsiniz büyük ihtimalle video arama geçmişi silinmiş olacaktır.

Yorum yapın