Elraen (Tuğkan Gönültaş) Kimdir?

Elraen (Tuğkan Gönültaş)’a bakmak için mi geldiniz? Bu yazıda Elraen (Tuğkan Gönültaş)’ın kim olduğunu, ne yaptığını anlatmaya çalışacağız.

Elraen (Tuğkan Gönültaş)

Hayvansever biri olarak da bilinen ünlü YouTuber ve Twitch yayıncısı Tuğkan Gönültaş İstanbul’da doğmuştur. 1987 doğumludur. Yine İstanbul Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri- Tasarımı Bölümü’nü bitirmiştir.

Elraen olarak da tanınan ünlü YouTuber Tuğkan Gönültaş, yaklaşık bir sene Amerika’da yaşadı. Daha sonra ise ülkemize dönüp askerliğini tamamladı.

Elraen (Tuğkan Gönültaş) daha sonra ise kendisine hususi  olan  Eightborn isimli bir tekstil markası ile ticaret yapmaya başlamıştır.

Doğum Yeri: İstanbul

Doğum Tarihi: 1987

Burcu: Oğlak

Boyu: 1.87

Mesleği: Streamer (YouTuber ve Twitch Yayıncısı)

Elraen Twitch: https://www.twitch.tv/elraenn

Elraen, oyunculuk ve tiyatro üzerine de eğitim almıştır. Akabinde Karınca Çiftliğim isminde bir Youtube kanalı açmıştır. Bu kanalın yaklaşık 500 bin abonesi bulunmaktadır. Bu kanalda egzotik hayvanlara ilişkin videolar paylaşmaya başlamıştır.

Daha sonra ise Elraenn adında bir Twitch kanalı açmıştır. Orada yayınlar yapan Elraen, kendine özgü bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Twitch Nedir? sorusunun cevabını Elraen’i de takip ederek cevaplayabilirsiniz.

1999’dan beri oyunlar oynadığını ve oyunlara ilgisi olduğunu ifade eden Elraen (Tuğkan Gönültaş)’ın Twitch ve YouTube yayınları yaptığı odasında, akvaryumlar ve birçok egzotik hayvanın bulunduğu kafesler yer almaktadır.

Küçüklüğünden bu zamana kadar hayvanlara çok büyük bir sevgi ve ilgi duyan Tuğkan Gönültaş, sürüngen ve tropik bölgelerde varlığını sürdüren hayvanlara dair olan kötü yargıları bozmak amacıyla YouTube’da videolar paylaştığını ifade etmiştir.

Elraen, yayınladığı videolarda “tarantula ısırığı nasıldır?”, çiyan ele alınır mi?”, “piton bakımı” gibi birçok konuya da değinip sosyal medya videolarında yer vermiştir.

Elraen olarak da tanınan Tuğkan Gönültaş’ın Twitter hesabında 12 binden fazla takipçi yer alıyor. Instagram hesabındaki Takipçi Sayısı ise yaklaşık 400.000’dir.

Tuğkan Gönültaş’ın elraenn isimli Twitch kanalında ise 5 milyondan fazla izlenme sayısı ile 500 binden fazla takipçi yer almaktadır.

Tuğkan Gönültaş, Elraen Irkçılık Olayı ile de gündem olmuştu. Twitter’da ırkçılık yaptığı iddia edilmişti. Ancak olayın gerçek olduğu ortaya konulamamıştı.


Yorum yapın