Diablo Tarzı Oyunlar

Diablo oyununu oynayan neslin oyun kültürü gerçekten oturmuştur. Oyunun tüm serisi oynadıktan sonra farklılık arayan kişiler yine izometrik oyunlara yöneliyor. Diablo benzeri oyunlar araştırdığınızda internette çok fazla sonuç olmadığını fark ettik. Bu yazımız içerisinde en eskisinden en yenisine Diablo’ya benzeyen oyunları sizlere sunmaya çalıştık. Bu oyunlardan bazıları ücretsiz olurken bazıları oldukça yüksek fiyatlarla satılmaktadır.

Path Of Exile

Grinding Gear tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen Path Of Exile, oynaması tamamen ücretsiz bir oyundur. İlk başta Windows için geliştirilen bu oyunun 2017 yılında Xbox One sürümü çıkmıştır. 2019 yılında PlayStation 4 için geliştirilen oyunun aynı zamanda MacOS versiyonu da bulunmaktadır.

The Incredible Adventures of Van Helsing

Diablo benzeri oyunlar arasında yer alan The Incredible Adventures of Van Helsing, Steam’da 24 TL’ye satılmaktadır. Aksiyon, rol yapma oyunu ola bu oyunda hikaye Dracula efsanesinden esinlenerek oluşturulmuştır. Dracula Efsanesinde vampir avcısı olan Abraham Van Helsing bu oyunun yapısını oluşturmaktadır.

Grim Dawn

2016 yılında piyasaya sürülen Grim Dawn Steam’da 39 TL’ye satılmaktadır. Hem RPG hem de Aksiyon kategorisinde yer alan Grim Dawn tematik bir hikayeye sahiptir. Oyunun hikayesi, kurgusu ve yapısı Diablo’ya oldukça fazla benzemektedir. Ara ara düzenlenen kampanyalarla bu oyunu ücretsiz olarak satın alabilirsiniz.

Wolcen: Lords of Mayhem

Aksiyon Rol Yapma Oyunu kategorisinde yer alan Wolcen: Lords of Mayhem oyunu Steam’da 61 TL’ye satılmaktadır. 2020 yılı Şubat ayında piyasaya sürülen oyun çok kısa süre içerisinde büyük satış rakamlarına ulaşmıştır. Piyasada izometrik oyun türünde eksiklik olmasından dolayı bu oyuna ilgi duyulduğunu söyleyebiliriz.

Titan Quest Anniversary Edition

Diablo benzeri oyunlar listemizin devamında Titan Quest Anniversary Edition yer almaktadır. Aksiyon kategorisinde yer alan bu oyunun Windows, Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Android sürümü de bulunan bu oyunu kesinlikle denemenizi öneririz. Mobil sürümü ücretsiz olmasından dolayı bu oyuna şans vereceğinizi düşünüyoruz.

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition

Aynı anda hem Windows hem de Mac OS sürümleri piyasaya sürülen Baldur’s Gate II: Enhanced Edition sizlere Diablo keyfi verecektir. Winows sürümü Steam’da 31 TL’ye satılan bu oyunu kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda ortak yapım şirketleri bu oyunun Android, İOS ve Nintendo Switch versiyonlarını da geliştirmiştir.

Victor Vran

Bulgar Bağımsız Oyun Geliştirme Stüdyosu tarafından piyasaya sürülen Victor Vran’ın izometrik oyun kategorisi içerisinde yer aıyor. 2015 yılında piyasaya sürülen oyun bir anda ilgi görmeye başladı. Özellikle Diablo’yu tamamlayan kişiler tarafından tercih edilen bu oyun Windows’un yanı sıra Xbox One, Linux, Nintendo Switch, PlayStation 4, Mac OS içerisinde yer alıyor. Oyunun Windows versiyonu Steam’da 36 TL’ye satılıyor.

Yorum yapın