Twitch Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Siz de buraya özellikle Twitch kullanırken bilgisayarda reklam engelleme ile ilgili bilgi almaya mı geldiniz? Yayın yaparken karşınıza çıkan reklamlar sizin de bütün motivasyonunu bozuyor mu?

O zaman siz de bu yazıda verilen bilgilere istinaden twitch reklam kapatma yapabilirsiniz. Hadi dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan hemen bilgileri detaylı ve en anlaşılır biçimde verelim.

Twitch Reklam Engelleme Nedir?

Kullananların son derece iyi bildiği gibi Twitch son derece özel bir sosyal medya platformudur. Canlı yayın akışları, özel video oyunları, elektronik spor etkinlikleri olabilen bir yapısı vardır. İşte bu ortamda reklamlar doğal olarak hiç umulmadık anlarda ortaya çıkabilmektedir.

Twitch reklam engelleme de internet reklam engelleme işlemidir. Bunun için atılabilecek adımların başında reklam engelleyici olarak tamamen ücretsiz olarak addblock gelir. Bu alanda en iyi eklentiolduğunu da ifade etmek gerekir.

Adblock ile Reklam Engelleme

Öncelikli olarak bu noktada da ablock nedir sorusunun yanıtını bilmeyenler için vermek gerekir.

Google Chrome , Mozilla Firefox Apple Safari ve Opera web tarayıcılarının dışında Android ve iOS için de geliştirilmiş olan ücretsiz bir uzantı i olan ve de   web siteleri içinde bulunan  reklamları engellemeyi sağlıyor.

Bu bağlamda da tartışmasız olarak  en iyi reklam engelleyici olarak adlandırılıyor. Michael Gundlach tarafından üretilen ad block chrome eklenti geliştiricisi ise BetaFish Incorporated adı firmadır.

  • İnterrnet sayfalarındaki reklamları kaldırma için öncelikli olarak adblock indir işlemi yapılmalıdır.
  • İndirildikten sonra Google’a adblock ekle işlemini yapmanız gerekir. Bu işlem de son derece kolaydır.
  • Bu işlemi son derece basit bir şekilde şu şekilde de en güvenilir bir biçimde yapabilirsiniz:

Bu adımdan sonra artık google chrome adblocker kullanılmaya hazırdır. Tamamen opsiyonel olarak istediğiniz zaman açabilir, istediğiniz zaman kapatabilir ve dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Kullanımı son derece kolaydır.

Eğer Google için diğer web tarayıcılar için kullanacaksınız o zaman benzer adımları onlar için de adım adım gerçekleştirmeniz gerekir. Burada her tür web tarayıcı ve işletim sisteminde opsiyonel olduğunu da ifade etmek gerekir.

Yorum yapın