Steam Üzerinden Oyun İade Etmenin En Pratik Yolu

Steam üzerinden oyun aldınız ve beğenmediniz geri iade etme hakkınızı kullanıp paranızı geri alabilirsiniz. Steam üzerinden alınan oyunu geri iade edip paramızı nasıl geri alırız hepsini anlatıyoruz.

Oyun sektörleri yeni çıkan bir oyunu reklamlar sayesinde neredeyse tabiri caizse insan beynine kazırcasına önüne getirmektedirler. Ayrıca oyun başka oyun fragmanı başka olan reklamlar cabası. Steam platformu için bir oyun alınmadan önce ilk arkadaş çevresi etkenlerine kanıyoruz. Arkadaşlar Steam oyun önerisi olan var mı? Ayrıca oyunları aldıktan sonra oyun hikayesi, oynanış bozukluğu veya oyunun çabucak bitmesi’de insanları aldıkları oyunu geri iade etme girişimine yönlendiriyor.

Biri için çok iyi olan oyun sizin için belkide vasat bile olamayacak niteliktedir. Oyunu aldınız ve pişmansınız, eğer Steam kurallarını karşılıyor iseniz geri iade etmeniz o kadarda zor olmayacak. Öncelikle Steam İade kurallarına bir göz atalım.

Steam Oyun İade Etme Kuralları

Bazı arkadaşlarımız saatlerce oyunları oynayıp oyunu iade edebileceklerini düşünürler ama o iş öyle değil. Steam iada kuralları diyor ki, yeni aldığınız bir oyun için 2 saat oynama süresi ve 14 gün içinde geri iade etme süresi tanıyorum kardeşim bilgin olsun diyor. Mantıken bir oyunun iyimi kötümü olduğunu 2 saatlik bir süreçte anlamanız mümkün. Ayrıca aldığınız ürünün Steam üzerinden satın alınmış olması gerekmektedir. 3. Parti sitelerden indirenler için geçerli değildir.

Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır

Oyun aldınız, 2 saat oynama süresi ve 14 gün sürecini aşmadık, O zaman iade etmeye hazırız. Öncelikle yapmanız gerekenleri sırasıyla yazalım;

  • Steam uygulaması veya sitesi üzerinden hesabımıza girişimizi gerçekleştirelim.
  • Ana Sayfa üst sol köşedeki sıralamada, Yardım daha sonra Steam Destek bölümüne giriyoruz.
  • Steam Destek bölümünde karşınıza Satın aldığınız son ürünlerin listesi çıkacak, buradan iade etmek istediğiniz oyuna tıklıyorsunuz.
  • Seçmiş olduğunuz oyuna tıkladığınız’da ”Bu ürün ile ilgili yaşadığınız sorun nedir” Yazısı ve seçenekleri çıktıysa işlemi doğru yapıyorsunuzdur.
  • Çıkan seçenekler üzerinden uğraşmak istemiyorum derseniz, Umduğum gibi değil veya Yanlışlıkla Satın aldım seçeneğini seçebilirsiniz.
  • Seçeneklerden birini seçtiğinizde karşınıza İade talebinde bulunmak istiyorum yazısı çıkacaktır çıkan yazıya tıklıyoruz.
  • Son olarak çıkan alanı doldurmak isterseniz doldurup, Talebi gönder seçeneğine tıkladığınızda iade talebi alınmış olur ve bir kaç gün içerisinde ücretiniz size geri iade edilir.

Yorum yapın