Spotify Free (Ücretsiz) Nedir?

Siz de buraya ”Spotify free ne demek?” konusunda bilgi almaya mı geldiniz?

O zaman hemen söyleyelim bu yazıda sizlere bu konuda tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını vereceğiz. Hadi dilerseniz hemen başlayalım ve sizi daha fazla merakta bırakmayalım.

Spotify Free Nedir?

En basit ifade ediş biçimi ile spotify free, spotify platformunu bedava olarak kullanabilirsiniz. Tam da bu noktada bilmeyenler için spotify ne işe yarar sorusunun yanıtını vermek gerekir ise kullanıcılarının son derece iyi bildiği gibi Spotify dijital müzik platformudur.

İsveç merkezli olup dünyanın her yerinde çok sayıda bir kullanıcısı vardır. Bu platformu kullanmak isteyenlerin öncelikli olarak kayıt olması gerekir. Hesap oluştur işlemi son derece kolay ve kısa sürede yapılabilecek bir işlemdir. Şimdi net bir biçimde ”Spotify free hesap ücretli mi?” derseniz hayır değildir.

Spotify Ücretsiz’in Özellikleri Nelerdir?

Kişiler eğer ücretsiz üyelik kullanma yapma istiyor ise o zaman Spotify Free en doğru tercihtir. Lakin bir tür beleş kullanma olduğu için belli bir takım kısıtları vardır.

Bunlar şunlardır: Sadece 15 seç dinle listesi içinden bir şarkıyı seçip dinleyebilir. Ayrıca ses kalitesi de yüksek değildir.

Spotify Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Normalde hesap aç adımını tamamlayarak platforma üye olanlar için spotify 1 ay ücretsiz olarak kullanılır. Bu süre deneme süresidir.

Bir aylık süre bitiminden sonra kişi isterse free uygulamasından devam edebilir ise isterse üyelik premium yükseltme adımına geçebilir. Burada tercih tamamen kişiye kalmış durumdadır.

Premium ile Farkları Nelerdir?

Şimdi de free ile Premium arasında olan farklara değinmek gerekir ise öncelikle ”Spotify paralı mı?” sorusunun yanıtı tam olarak burada devreye girer. Premium üyeliği ücretlidir.

Yine bu noktada premium ne işe yarar sorusunun yanıtını en anlaşılır bir biçimde vermek gerekir ise

  • Sınırsız bir biçimde spotfy kullanmayı sağlar.
  • Üstelik ses kalitesi son derece yüksektir.
  • Dahası müzikler reklamsız olarak dinlenir.

Spotify Premium Güncel Ücretleri Ne Kadardır?

Son olarak şimdi de o çok merak edilen ”Spotify ücreti ne kadar?” sorusunun yanıtını Türkiye için vermek gerekir ise ve de bunun akabinde spotify aylık ne kadar diye soranlara verilecek olan yanıt şöyledir:

  • Aylık spotify premium ücreti aylık olarak 17.99 TL değerindedir. Bu bireysel kullanıcılar için olan ücrettir.
  • Diğer spotify ücretleri ise şöyledir: 2 hesap için 23.99 TL,
  • Eğer bu uygulama 6 kişi tarafından kullanılacak ise 29.99 TL
  • Öğrenciler için ise aylık 9.99 TL biçimindedir.

Tam da bu noktada spotify kaç kişi kullanabilir sorusunun yanıtı da verilmiş olmaktadır. Aynı anda 6 kişiye kadar kullanım hakkı vardır. Hepsinde üyelikten sonraki ilk 1 ay ücretsiz kullanım hakkı mevcuttur. Dilediği zaman da kişinin premiumdan vazgeçme hakkı vardır.

Yorum yapın