Pubg Mobile Gameloop Oyna Butonu Çalışmıyor (Çözümü)

Pubg Mobile oyununda güncellemeler sonrasında bir takım sorunlar meydana gelebilmekte. Bunlardan biride Pubg mobile PC oyuncularının karşılaşmış olduğu Gameloop Oyna butonu çalışmıyor sorunu. Sizler için bu sorunu nasıl çözebileceğimiz hakkında fikirler vereceğim.

Gameloop’a gelip pubg mobile oynamak istediğinizde oyna tuşuna bastığınızda hiç bir işlem yapılamamaktadır. Bu yüzden çoğu arkadaşımız ya Gameloop‘u siliyor veya pubg mobile oyununu siliyor. Bunlara hiç gerek kalmadan bu sorunu çözmek aslında zor değil.

Gameloop oyna butonu çalışmıyor sorunu çözümü

Öncelikle çözüm yoluna gitmeden önce Gameloop Emulatör’ den çıkış yapıyoruz. Bu çözüm yolu 2 farklı yolla yapılabilir bunlar şu şekildedir;

1.Çözüm Yolu

  • Masaüstü’ne gelip Gameloop’a sağ tıklayıp ”Dosya Konumunu Aç” diyoruz.
  • Açılan dosyalar içinde Update dosyası bulunmakta buraya tıklıyoruz ve sonrasın androidemulator.exe dosyasına tıkladığımızda Gameloop açılır oyuna giriş yapılır.

2.Çözüm Yolu

Dikkat: Update Dosyası bulunmayanlar için çözüm yoludur.

  • İlk çözüm yolunda olduğu gibi bunda da aynı işlemi tekrar edip Gameloop’a sağ tıklayıp ”Dosya Konumunu Aç” diyoruz.
  • Dosya konumunu açtıktan sonra üst bölümdeki kısımdan ”Program Files” sekmesine geri dönüyoruz.
  • Açılan dosyada ”Txgameassistan” dosyası vardır buraya tıklıyoruz.
  • Daha sonra ”ui” isimli dosyaya tıklıyoruz.
  • Açılan dosya içinde ”androidemulator.exe” dosyası var tıkladıktan sonra oyuna giriş yapıp Pubg Mobil oyununa giriş yapılabilmektedir.

Not: Bu işlem biraz vakit alabileceği için Androidemulator.exe dosyasının kopyasını masaüstü’ ne kopyalayıp zaman kazanabilirsiniz.

“Pubg Mobile Gameloop Oyna Butonu Çalışmıyor (Çözümü)” üzerine 5 yorum

  1. İyide Bende O Dediğin “androidemulator.exe” Komple Yok Arama Kısmından Her Yeri Arattım Gene Çıkmadı Yedıden Yukledım Gene Çıkmadı.

    Yanıtla

Yorum yapın