Oyuncular İçin En İyi 9 PC Hızlandırma Programı (2024)

Sistemi 2, 3 kat hızlandıracak uygulamalar pek çok PC kullanıcısının ilgisini çeker. Zaman içinde uygulama kurulumları ve aşırı kullanıma bağlı olarak şişen Windows’un optimize edilmesi gerekir. Bu yazımızda en iyi PC hızlandırma programı için incelemeler bulacaksınız.

Uygulamaların yüklenmesi ve kaldırılması sonucunda sisteminizde yığılmış fazlalık dosyalar, kayıt defterindeki hatalı girdiler, birleştirilmesi gereken diskler, arka planda çalışan ve ihtiyacınız olmayan uygulama ve servisler sisteminizin yavaşlamasına neden olur. Burada bahsedeceğimiz uygulamalar genel sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Razer Cortex

Listemizin ilk sırasında oyun severlerin ilgisini çekecek bir uygulama bulunuyor. Razer Cortex, sadece bir tıklamayla, gelişmiş oyun performansı, sistem performansı ve en iyi oyun konforunu tek bir platformda deneyimleme imkânı sunuyor. Razer Cortex üreticilerinin uygulamanın sadece oyunları değil tüm sistemi güçlendirdiği söylemi oldukça iddialı.

Razer Cortex İndir

Latency Optimizer Free

Latency Optimizer, FPS’yi iyileştirmeye, oyun ve uygulamaların performansı artırmaya ve internet bağlantısını & PC’nizi hızlandırmanıza yardımcı olacak bir dizi güçlü optimizasyon, test, analiz ve temizleme araçları vaat ediyor!

Latency Optimizer Free İndir

En iyi Pc Hızlandırma Programı Game Free Fire

En iyi oyun deneyimini elde etmek için PC performansını optimize eder. Game Fire, oyun içi gecikmeleri ortadan kaldırmak ve oyunlarda FPS iyileşmesini sağlamak için sistem performansını ve güvenilirliğini artırarak oyun deneyiminizi önemli ölçüde artırabilir. Game Fire, ihtiyaç duyulmayan sistem özelliklerini devre dışı bırakır, çeşitli ince sistem ayarlarını uygular ve bilgisayar kaynaklarını oynadığınız oyuna odaklayarak bilgisayarınızın performansını optimize eder. Sonuç, tek bir fare tıklamasıyla harika bir oyun deneyimi olacaktır.

Diğer oyun güçlendiricilerinden farklı olarak, bir PC hızlandırma programı olarak Game Fire, CPU ve bellek gibi bilgisayar kaynaklarının tam olarak kullanılmalarını sağlarken aynı zamanda gereksiz ve arka plan işlemlerini ortadan kaldırarak oyun ve uygulama performansını gerçek zamanlı olarak artırır. Game Fire, PC oyun performansını optimize etmenize yardımcı olmak için CPU ve GPU sıcaklığı gibi gerçek zamanlı sistem sağlığı ve performans bilgilerini de görmenizi sağlar.

Game Free Fire İndir

Wise Game Booster

Wise Game Booster, oyun deneyiminizi geliştirmek için tasarlanmıştır. Sistem ayarlarınızı optimize ederek, gereksiz programları sonlandırarak ve alakasız hizmetleri tek bir tıklamayla durdurarak bilgisayarınızın performansını hemen artırabilir, sistem kaynaklarınızın sadece oynadığınız oyuna odaklanmasını sağlar.

Wise Game Booster mucizeler yaratmıyor, ancak sistemdeki performansı etkileyen her unsuru bir tık yukarı taşıyor. Tespit ettiği alakasız programları ve hizmetleri sonlandırarak oyunların daha sorunsuz çalışmasını sağlar. Ardından PC’niz, oynadığınız oyuna daha fazla sistem kaynağı tahsis eder. Bu basit ama çok etkilidir.

Wise Game Booster İndir

JetBoost

JetBoost isteminizden maksimum performans elde etmenizi ve yalnızca oyununuza odaklanmanızı sağlar. JetBoost, gereksiz arka plan işlemlerini ve servislerini kapatarak daha fazla sistem kaynağı sunar, böylece sisteminizi en üst performansta tutar. Arka planda çalışan uygulama ve hizmetleri tarar ve bunları dört ana kategoride gruplandırır.

JetBoost İndir

Smart Game Booster

Smart Game Booster, geçici olarak arka planda çalışan uygulamaları kapatma, gereksiz Windows servislerini devre dışı bırakma, RAM ve başlangıç öğelerini temizleme işlemlerinde hafif ve hızlı bir araçtır. Arka planda çalışan uygulamaları ve Windows hizmetlerini tek tek kapatmakla uğraşmamak için tercih edebileceğiniz bir uygulamadır.

Smart Game Booster İndir

Jitsumi’s Game Booster

Düşük özellikli PC’leri sınırlarına kadar zorlamak isteyenler için en ideal program. Uygulama sistemde bulunan gereksiz dosyalardan kurtulmak için çeşitli araçlar sunuyor. Ram boşaltma, Chrome ve Spotify gibi yüksek bellek kullanan programları kapatma olanağının yanı sıra uygulamaların CPU çekirdek kullanımı da ayarlanabiliyor. Bellek kullanımınızı neredeyse yarı yarıya veya daha fazla azaltarak PC performansının artmasını sağlıyor.

Jitsumi’s Game Booster İndir

En İyi Pc Hızlandırma Programı: IOBit Game Assistant

IoBit Game Assistant, daha temiz, daha hızlı ve daha güvenli PC için tam optimizasyon ve koruma iddiasında bulunan gelişmiş bir uygulama. İstenmeyen programlar, işe yaramaz kayıt dosyaları ve geçersiz kısayolların tümü bilgisayarınızı yavaşlatır. Advanced SystemCare, çekirdek PC temizleme teknolojisi ile, bir bilgisayarı yenisi kadar temiz ve hızlı bir hale getirmek için bütün gereksiz dosyaları temizleyecektir.

Donanım hasarı ve düşük FPS (Saniyedeki Kare Hızı), özellikle dizüstü bilgisayarlar için oyun sırasında yüksek sıcaklıktan kaynaklanabilir. CPUID sıcaklık izleme teknolojisi ile Game Assistant, CPU, anakart, grafik kartı ve fan hızını gerçek zamanlı olarak izlemenize yardımcı olur. PC’nizi korumak ve oyun performansını artırmak için CPU sıcaklığı önceden belirlenmiş sınırı aştığında alarm verir.

IOBit Game Assistant İndir

Yavaş çalışan bir internet bağlantısı, yüksek CPU kullanımı veya yetersiz sistem belleği gecikme, ping ve FPS sorunlarına neden olabilir. Sisteminizin çok hızlı bir şekilde hantallaşmasını engellemek için gerçekten ihtiyacınız olmayan uygulamaları kurmaktan uzak durun. Uygulamalar kullanılmıyor olsa bile beraberlerinde yükledikleri Windows servisleri çalışmaya devam ediyor olabilir. Tüm bu sorunları kolayca aşabilmek için bir PC hızlandırma programı kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

Yorum yapın