Netflix En İyi 5 Film Önerisi 2024

Netflix, 2016 senesinde Türkiye’de de hizmet vermeye başlayan bir çeşit film ve dizi platformudur. Sadece ülkemizde değil tüm dünya çapında yoğun bir kullanıcı kitlesi elde etmiş durumdadır. Bu platform birçok dizi ve film platformunun aksine televizyon, tablet ya da telefon üzerinden izlenme olanağı sunmaktadır. Ancak üyelik için ücret talep ettiğini de belirtmek gerekir.

Netflix özellikle dizi ve filmleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Ülkemiz de kullanılan uygulama içerisinde de tüm diziler tamamen eklenmiş durumdadır.

Netflix içerisinde bulunan bazı filmler günümüzde çok popüler bir hale gelmiştir. Hatta Netflix dediğimiz zaman aklımıza ilk onlar gelmektedir.

Netflix platformunun en iddialı 5 filmi

Roma Filmi

Roma

Netflix’in oldukça iddialı filmlerinden biridir. Hatta 2019 Oscar adayları arasında olduğu da bilinmektedir.

Filmde, orta sınıf ailelerin yaşadığı bir kasaba olan Roma‘da hizmetçilik yapan bir kadın ile hizmetçilik yaptığı evin sahibi 4 çocuk annesi kadının birbirlerine destek olmasını konu edilmektedir. Bu iki kadın benzer olarak aynı şeyler yaşamıştır.

Okja Filmi

Okja

Film festivalinde altın palmiye adaylarından birisi olmaktadır. Oldukça yoğun bir izleyici kitlesi bulunan bu film oldukça övülmektedir. Bilim kurgu kategorisinde yer alan başarılı bir yapıttır.

Filmde ise bir kız çocuğun en yakın arkadaşını kaçırması konu edinmektedir. En iyi arkadaşı ise Okja adını verdiği büyük bir hayvandır.

Okja Filmi

Bird Box

Netflix platformunda çok kısa sürede en çok izlenen film olarak bilinmektedir.

Film, kıyamet olayı sonrasında yaşanan konuları ele alan bir korku ve gerilim filmi kategorisinde bulunuyor. Olayların ardından hayatta kalmayı başaran bir kadın ve iki çocuk terk edilmiş bir evde tedirgin bir şekilde hayatlarını sürdürmektedir. Çocukları korumak isteyen kadın artık gitmeleri gerektiğini anlar ve bir yolculuk için hazırlanır. Ancak bu yolculuk oldukça zor olacaktır. Üstelik gözlerinin bağlı olması gereklidir.

Sadece duyma yeteneklerini kullanarak bu yolculukta hayatta kalmaları gerekir. Fakat peşlerinde olan biri daha vardır.

Polar Filmi

Polar

Dikkat çekmeyi başaran filmler arasında yer alıyor. Filmde, Black Kaide dünyanın en iyi kiralık katilidir. Ancak artık bu işleri bırakarak emekli olmuştur. Fakat hayatta her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Black Kaide bir anda kendini acımasız katil topluluğunun başında yeni bir macera da bulur.

Cargo filmi

Cargo

Netflix platformunda yer alan iddialı yapıtlar arasında bulunuyor. Kıyamet sonrasını konu edilmektedir.

Filmde, meydana gelen bir salgın sonucunda çoğu kişi zombiye dönüşür. Bu salgına şahit olan Andy kendi karısının da zombiye dönüşmesine şahit olmuştur. Ancak karısı dönüşürken onu ısırmıştır. Dönüşümün tamamlanması için sadece 48 saatti vardır. Tek amacı ise zombiye dönüşmeden önce geride kalan tek varlığı olan çocuğuna iyi bir aile bulabilmektir.

Yorum yapın