LoL’e Yeni Başlayanlar İçin Şampiyonlar (2024)

League of Legends için mi geldiniz? League of Legends oyunu ile ilgili bilgileri burada sizin için derledik. Sizler için yararlı olacaktır.

Bütün dünyayı kasıp kavuran ve lol kısaltması ile de nam salan League of Legends oyunu https://na.leagueoflegends.com/tr-tr/ sitesi üzerinden ücretsiz olarak oynanabilmektedir.

LoL beş adet çok iyi ve güçlü şampiyonlardan meydana gelen 2 adet takımların karşılıklı olarak rakiplerine ait üsleri yıkmaya çalışma amacına haiz bir oyundur. Genellikle League of Legends adlı oyunun stratejik bir online oyun olduğu ifade edilmektedir.

LOL Nasıl Oynanır?

İfade ettiğimiz üzere öncelikle https://na.leagueoflegends.com/tr-tr/ web sitesine girip oyunun sitesine giriş yapılır.

Ardından en sağda hemen oyna butonuna basılır.

Bu sayfada adına kayıtlı e-posta adresi girilir.

E-posta adresine aktivasyon maili gelmektedir.

Böylece League of Legends hesabın açılmış olur.

Riot games adı verilen şirkete bağlı olan League of Legends, tamamen yasaldır. Kullanıcıların bütün e-posta adresi ve diğer bilgileri gizli tutulmaktadır. Şirketin merkezi ABD, Los Angeles’ta bulunmaktadır.

Ayrıca yine sağ üst köşeden hangi bölgede oynanmak isteniyor ise o bölge yani ülke seçilebilmektedir.

Kısaca LoL Tanıtımı

Başarılı bir takım oluşturabilmek için beş adet konum bulunmaktadır. Bu konumlara koridor adı verilmektedir. Bütün koridorlarda şampiyonlar ile birlikte bazı roller de yer almaktadır. Oyunda hero adı verilen kahramanlar yer almaktadır.

Bunlar;

  • Koridorlardan biri üst koridordur. Üst koridorda yer alan şampiyon oyuncular takımdaki en yalnız ve güçlü oyunculardandır. Üst koridoru koruyup karşı savaşçıların iyi ve güçlü elemanlarına baskı yapmak, konsantre olmak üst koridorda yer alan savaşçıların görevi olmuştur.
  • Orman ise ormancı savaşçıların orada av yapmak amacı ile hayat sürdüğü koridorlardandır. Burada yeteneklerine inanarak yaşam süren ormancı grubu en güçlü ve objektif canavar grubunun izini sürer. Rakibin savunmasını aşağı çerker çekmez bu canavarlara saldırır.
  • Orta koridorda ise anında çok yüksek zarar veren şampiyonlar yer almaktadır. Savaş onların düşmanlarını yenilgiye uğratabilmesi için her daim şans aradıkları bir süreç ve koridordur.
  • Alt koridorda yer alan şampiyon savaşçılar ise o takımda zarar vermek için vazife üstlenmektedir. O takımı galibiyete taşıma amacı ile gerekli tecrübeye erişmeden tehlikeden kendilerini korumak gerekmektedir.
  • Destek koridorunda bulunan şampiyonların görevi ise takımı koruyup onların nefes almasını sağlamaktır. İlk ve en önemli görevleri alt koridorda yer alan arkadaşlarının güçlü olmasına kadar geçecek olan süreçte o arkadaşları korumaktır.

Hangi Rolü Oynamalıyım?

League of Legends oyununda 140’ı aşan şampiyon vardır. Bu oyunda hangi rolü oynanacağının seçilmesi zaman alabilir.

Oyunda nişancı, dövüşçü, destek, suikastçı gibi roller yer almaktadır. Burada oyuncu kendisine ve zevkine uygun rolü seçip savaşmaya başlayabilir.

Karakter Önerileri (Skilleri, Rünleri, İtemleri)

Ülkemizde LOL oyuncularının en çok tercih ettiği ve en iyi karakterler olarak tercih ettiği karakterler Yasuo, Thresh, Lee sin, Ahri, Zac, Xayah, Caitlyn gibi karakterlerdir.

Karakter itemleri ise Doran’ın Kılıcı, Can iksiri, görünmez totem, musibet iksiri, dolukılıcı, Doran’ın yüzüğü gibi itemlerdir.

Oyunda en ihtiyaç duyulan eşyalar ise tahsildar, ebedi kılıç, doruk sadağı, bombardıman topu gibi eşyalardır.

Lol’e Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler

Öncelikle League of Legends oyunu hakkındaki eğitici ve öğretici videolar izlenmelidir. Böylece oyun hakkında bilgi edinip daha başarılı oyunlar çıkarmak mümkün olacaktır. Tecrübeli oyuncuların videoları mutlaka seyredilmelidir.

Twitch yayınlarında da Lol oyuncuları mutlaka izlenmelidir. Başlangıç şampiyonları ile dost olup onlara bağlı kalmak da tavsiye olarak gösterilmektedir.

Yorum yapın