LOL Yeniden Bağlan Hatası Çözümü 2024

LOL oynayan ve Yeniden Bağlan Hatası ile sık sık karşılaştığınızın farkındayız. Ayrıca LOL Yeniden Bağlan Hatası son zamanlarda bir çok kez ve bir çok oyuncunun karşısına çıkıyor ve çözüm yolu arayışına geçiyoruz. Bu durum bazı anlarda sunuculardan kaynaklanırken, bazende kullanıcı kaynaklı olabiliyor. İnternet bağlantı problemi yaşayan oyuncularda bir hayli görülmektedir yeniden bağlan sorunu.

LOL Yeniden Bağlan ve Sistem Bildirimi ile nasıl başa çıkabiliriz bu konumuzda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

LOL Yeniden Bağlan Hatası Alıyorum

Riot Games’in artık efsane olan çok oyunculu moba oyunu her geçen gün oyuncu sayısını arttırıyor. Bizce Espor denildiğinde CS:GO’dan sonra LOL geliyor (Bu sıralamada sizde fikrinizi yazabilirsiniz.) League of Legends her ne kadarda popüler olsa her oyunda olduğu gibi bir takım sorunlarla bizleri karşı karşıya bırakabilir. Bu hatalar bazen bizden kaynaklı olurken bazende oyun ile alakalı teknik bir sorun yüzünden olabiliyor. Bu hataların kullanıcı yada oyun ile alakalı olup olmadığından emin olmak zorundayız. Karşılaştığınız LOL Yeniden bağlan hatası çözüm yollarını araştırdık ve sizlere konumuzun devamında bir kaç adımla yardım etmeye çalıştık umarım başarılı olmuşuzdur.

LOL Yeniden Bağlan Hatası Çözüm

League of Legends, CS:GO, Pubg gibi oyunlar online olarak oynandığı için iyi bir internet bağlantısına ihtiyacımız oluyor. İnternet bağlantımızın iyi olmadığı durumlarda sizlerde fark etmişsinizdir ki LOL Ping Sorunu ile karşılaşmamız kaçınılmaz olmakta. Bu yüzden Kablolu Bağlantı kullanmanızı öneririz. Ayrıca bazı arkadaşlarımızın evinde interneti olmadığı için mobil internet üzerinden oyun oynamaya çalışıyorlar buda yukarıda bahsettiğimiz ”yeniden bağlan” hatasını karşımıza çıkarıyor.

Modem Güncelleme Aşaması

Neredeyse herkes bu önemli detayı atlamakta olup, modemi güncel haline getirmeden internet kullanıyorlar. Modeminizi güncel tutmanız internet hızınızı desteklediği şekilde en iyi seviyelerde kullanmanıza yardımcı olur. Bunun dışında kontrol etmeniz gereken bir takım unsurlar var;

  • Modeminizin Düzgün çalıştığından emin olun.
  • Modem ve PC arası kabloların sağlam olduğundan emin olun.
  • Modem kablolarında kesik kopukluk veya ek varsa internet bağlantınızı zayıflatır ve yukarıda bahsettiğimiz yeniden bağlan hatasına neden olabilir.

League of Legends Tamir Etme İşlemi

Yukarıda ki işlemlerden hiç biri işe yaramazsa yapmanız gereken bir şey daha var oda tamir etme işlemi.

  • LOL’e giriş yapınız.
  • Sağ üst köşeden ayarlar kısmına gelin ve Pencere Boyutu kısmının hemen altındaki Sorun Giderme yazısının altındaki Tam Onarım Başlat butonuna tıklayın.
  • Sistem ile alakalı bir sorundan kaynaklı ise tam onarım yapıldığında Yeniden Bağlan Hatasından artık kurtulmuş olmalısınız.

Yorum yapın