LoL Wild Rift Lee Sin Rehberi (2024)

Lee Sin (Kör Keşiş), ormandaki önemli şampiyonlardandır. Siz de Wilft Rift’te Lee Sin mi oynamak istiyorsunuz ? Doğru oynanan bir Lee Sin, baskınları ile oyunda önemli bir fark yaratır. Bu yüzden biz de sizin için Wild Rift Lee Sin’in yeteneklerini, buildini (eşya dizilimini), rünlerini, kombolarını derledik. 

LoL Wild Rift Lee Sin Yetenekleri

(Pasif) Artçı Rüzgar: 

Lee Sin bir yeteneğini kullandıktan sonraki 2 adet normal saldırısı, saldırı hızını arttırır ve enerji iade eder.

1. Yetenek (Ses Dalgası/Titreşim Darbesi):

 Lee Sin’in rakiplerinin yerini bulabilmek için gönderdiği ses dalgası, isabet ettiği ilk rakibe fiziksel hasar verir. Eğer ses dalgası bir rakibe isabet ederse sonraki 3 saniye boyunca Titreşim Darbesi’ni de kullanabilir.

Titreşim Darbesi: Lee Sin’in ses dalgasının isabet ettirdiği rakibin üzerine atılarak rakibin eksik canına bağlı olarak fiziksel hasar verir.

2. Yetenek (Koruma Güdüsü): 

Lee Sin hedef konuma atılır ve etrafında rakip veya canavar var ise kendisini hasardan korur. Lee Sin koruma güdüsü yeteneğini kullandıktan sonra birkaç saniye boyunca Demir İrade de kullanabilir.

Demir İrade: Lee Sin’in bir sonraki saldırısı hem can çalma hem de can emme kazanır.

3. Yetenek (Fırtına/Sakatla): 

Lee Sin yere vurarak büyü hasarı veren ve isabet ettiği her birimi ortaya çıkaran şok dalgası oluşturur. Fırtına bir rakibe isabet ederse, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Sakatla yeteneğini de kullanabilir.

Sakatla: Lee Sin Fırtına ile hasar alan yakınındaki rakipleri sakatlayarak hareket hızlarını 4 saniye boyunca azaltır. Hareket hızı süre boyunca artarak zamanla normale döner.

4. Yetenek Ulti (Ejderhanın Gazabı): 

Lee Sin güçlü bir döner tekme ile hedefi geri savurur, hedefe ve hedefin çarptığı tüm rakiplere de fiziksel hasar verir. Hedefin çarptığı rakipler de kısa süreliğine havaya doğru savrulur.

Wild Rift Lee Sin Oynarken Mutlaka Almanız Gereken İtemler

Kara Balta: +350 Azami Can +30 Saldırı Gücü ve +25 Yetenek Hızı verir.

Açgözlü Çizmeleri: +40 Hareket hızı verir. Depar: Hareket hızını 3 saniyeliğine %15 arttırır.

Ölümün Dansı: +300 Azami Can, +35 Saldırı Gücü ve +15 Yetenek Hızı verir.

Bu itemler genellikle işine yarar. Eğer bu eşyalar duruma göre uygun değilse itemlerde değişiklik yapabilirsiniz. Örneğin hareket hızınız yeterli değilse ve arttırmak istiyorsanız botunuzu değiştirerek atiklik çizmeleri alabilirsiniz.

Wild Rift Lee Sin Rünleri 

Wild Rift oynarken itemlerin yanında rünlerin de doğru seçilmesi çok önemlidir.

Orman Lee Sin için rünler şu şekildedir:

  • Yenilmez
  • Zafer
  • Efsane: Çeviklik
  • Son Darbe

Rünlerin yanında kullanacağınız sihirdar yetenekleri

  • Sıçra
  • Çarp

Wild Rift Lee Sin Yetenek Sıralaması

Lee Sin yetenek sıralamasına başlarken ilk önce 1. yetenek olan Ses Dalgası/Titreşim Darbesi ile başlanır. Bu yetenek maksimum seviyeye getirilir ve daha sonra 2. yetenek olan Koruma Güdüsü/Demir İrade arttırılır. En son da Fırtına/Sakatla maksimum seviyeye getirilir.

Wild Rift Lee Sin Komboları

Lee Sin komboları zor durumda kaldığınız kurtulmanıza yardımcı olur. Toplu olarak rakibe hasar vererek kaçış yolu açmanıza yardımcı olur.

Wild Rift Lee Sin Komboları şu şekildedir:

Kombo 1: 

Ses Dalgası/Titreşim –> Koruma Güdüsü/Demir İrade –> Ejderhanın Gazabı

Kombo 2: 

Ses Dalgası/Titreşim –> Koruma Güdüsü/Demir İrade –> Fırtına/Sakatla –> Ejderhanın Gazabı

Yorum yapın