Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır? (2024)

Sayısız kullanıcıyı barındıran sosyal medya platformlarından Instagram’ın bir çok özelliği vardır. Bunlardan biride gönderinizin keşfette çıkmasıdır. Peki keşfete düşmen yada diğer bir tabirle keşfete çıkmak neden bu kadar önemlidir. Merak edenler için konumuzda hepsini açıklayacağız.

Instagram Keşfet Nedir?

Instagram uygulamasının keşfet bölümü popüler gönderilerin bir arada toplandığı bir alandır. Ayrıca gönderinizin popülerliği keşfette çıkmasına yardımcı olmaktadır. Keşfet bölümünde paylaştığınız video, hikaye ve resimleriniz çıkabilmektedir. Keşfete düşen gönderiniz global alanda herkes tarafından görüleceği için beğeni, izlenme ve takipçi kazanmanızda size yardımcı olacaktır. Bu yüzden takipçi kazanmak isteyenler için bu alan oldukça önem taşımaktadır.

Paylaşımın Keşfete düşmesi için ne yapmak gerekiyor?

Instagram uygulamasında oldukça önem arz eden keşfet bölümü için ne yapmak gerekir sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

  • En önemli unsur paylaşacağınız video veya resim özgün olmalıdır. Kısaca paylaşımınız daha önce başka birisi tarafından paylaşılmamış olmalı.
  • Gönderileri hazırlarken uygun filtre eklemeye özen gösteriniz.
  • Paylaşımı tamamlamadan önce Konum ve Etiket eklemeyi unutmayınız. Bunları yaptığınızda yapmış olduğunuz konum ve etiketleme üzerinden görüntülenme kazanırsınız.
  • Gönderiniz video ise video kalitesi resim ise resim kalitesinin önemli olduğunu belirtmek isterim. Kalitesiz bir paylaşım ile kaliteli paylaşım arasında epeyce görüntülenme farkı olacaktır.
  • Hesabınızı takip eden sayısı yüksek seviyede ise, paylaşım yaptıktan sonraki ilk 1 saat gelen izlenme, beğenme ve yorum yoğunluğuna göre otomatik keşfete düşebilmektedir.
  • Hesabınızın ceza almamasına dikkat edin. Ceza alan bir hesap keşfete uzun bir süre çıkmaz. Cezadan kastım. Cinsel içerikli paylaşım veya takipçi hilesi kullanıp ceza almak gibi.

Keşfete düşmek için hangi zaman aralığında paylaşım yapmalıyım?

Instagram keşfete nasıl düşerim diye merak edenler için en önemli unsurlardan biriside paylaşım zamanı. Belirli saat aralıklarında paylaşım yaparsanız anlık kullanıcı sayıları fazla olacağı için alacağınız geri dönüş bir hayli fazla olur.

  • 7:00 – 09:00 Arası
  • 11:00 – 14:00 Arası
  • 17:00 – 19:00 Arası

Bu saat dilimlerinde kullanıcı sayıları fazladır. Bu yüzden paylaşım yaparken vermiş olduğumuz saat aralıklarında paylaşım yapmaya özen gösteriniz.

Yorum yapın