Hearts of Iron IV Mod Yükleme (Kurma)

2016 yılında piyasaya sürülen Hearts of Iron IV oyunu, oldukça beğenilen bir strateji oyunudur. Eski yapım olmasına rağmen hala binlerce oyuncu tarafından oynanıyor.

Dünya’nın en çok oyun satan platformu Steam tarafından satışı yapılan oyunun farklı fiyatları bulunuyor. Steam oyun platformu üzerinden 85 binin üzerinde değerlendirme alan oyunun derecelendirme puanı ise: “Çok Olumlu” olması da gözlerden kaçmıyor.

Oyuna düz sahip olmak istiyorsanız 2021 Ocak ayı itibariyle 59,00 TL ödeme yapmak zorundasınız. Yine Hearts of Iron IV: Mobilization Pack için 148,50 TL, Paradox Grand Strategy Collection paketi için ise 178,50 TL gibi bir ücret ödeme durumunda kalıyorsunuz.

Hearts of Iron IV oyunu, içerisine mod paketleri atılınca daha zevkli olan oyunlardan bir tanesi durumuna geliyor. Binlerce mod paketi bulunan Hearts of Iron IV oyunu için mod nasıl yüklenir gibi sorularınıza yine bu makalemizde yanıt vereceğiz.

Hoi4 mod kurma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Bilgisayardan biraz anlıyor olsanız bile hoi4 mod yükleme işini çok rahatlıkla yapabilirsiniz.

Hearts of Iron IV Mod Yükleme Nasıl Yapılır?

Hearts of iron 4 mod yükleme işlemi için sıra sıra şu adımları yapalım:

 • Belgelerim klasörüne giriş yapın.
 • Paradox Interactive klasörüne girin.
 • Hearts of Iron IV seçin ve içerisine girin.
 • Mod klasörü içerisine indirdiğiniz modları atın.
 • Eğer mod klasörü yok ise mausunuzun sağ tık tuşu ile yeni klasör oluşturun ve adını “mod” koyun
 • Hearts of Iron IV oyununa giriş yapın.
 • Oyun içerisinde bulunan “Mods” kısmına girin.
 • İndirdiğiniz modu aktif ederek oyuna başlayın.

Hearts of iron 4 mod yükleme işlemi böylelikle tamamlanmış oldu.

Hearts of iron 4 oyununda mod yüklerken en çok yapılan hata, mod dosyalarının çıkarılıp “Mod” dosyasına atılmamış olmasıdır.

İndirilen mod dosyalarını .zip olarak veya .rar olarak değil, çıkartılmış olarak mod dosyası içerisine atmanız gerekiyor. Zip uzantılı yani Winrar ile dosyayı mod klasörüne attığınız taktirde oyun modu göremeyecek ve siz de modu aktif edemeyeceksiniz.

Hoi4 New Launcher’da Mod Kurma

 1. Hearts of Iron IV oyununa giriş yaptığınız icona sağ tıklayın ve “Özellikler” butonuna basın.
 2. Açılan sayfada “Dosya Konumunu Aç” butonuna basın.
 3. Oyunun kurulu olduğu dosyalar içerisinde “launcher-settings.json” dosyasını açın.
 4. 3. satırda bulunan “distPlatform”: “Steam” yazan kısımdaki Steam yerine dpx yazarak değiştirin. Böyle olacak: “distPlatform”: “pdx
 5. Son olarak dosyayı CTRL + S veya Kaydet butonu ile kaydedip kapatın.
 6. Hemen üstünde bulunan launcher-installer-windows.msi dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.
 7. Kurulum dosyasını açın ve Next butonları ile ilerleyin ve kurulumu tamamlayın.
 8. Oyun iconu geldiği zaman oyunu açın ve “OYNA” butonunun yanında pack sürümünüz yer alıyor Örneğin : 1.9.2
 9. Belgelerim dosyasını açın,
 10. Paradox Interactive klasörüne girin,
 11. Hearts of Iron IV dosyasına giriş yapın ve mod klasörünü açın.
 12. İndirdiğiniz mod klasörünün içerisinde yer alan .mod uzantılı dosyayı notepad ile açın.
 13. En altta yer alan supported_version satırına pack sürümünüzü yazın. Örn: 1.9.2 ise pack sürümünüz, supported_version sürümünüzü ona göre uyarlayın. 1.9.1 ise onu 1.9.2 olarak güncelleyin.

Böylelikle Hearts of Iron IV New Launcher için mod kurulumu da tamamlanmış oldu.

2021 Hearts of Iron IV en iyi modlar

Hearts of Iron IV türkiye için en iyi modları sizler için derledik. Aşağıda bulunan modları deneyerek oyunu daha keyifli bir hale getirebilir ve eğlencenize eğlence katabilirsiniz.

1- İnfaction Mod

Bu modda zombi devletlere karşı savaş verebilir veya bir zombi devleti kurup rakip devletlere karşı savaşabilirsiniz. Hoi4 infaction modu, oyundaki en zevkli modlar arasında yer alıyor.

2- The Great War

Dünya savaşını konu alan bu mod, içerisinde Osmanlı devleti gibi devletleri bulunduruyor. Bu mod ile Osmanlı devletini alarak yeni bir tarih yazabilir veya itilaf devletlerini seçip normal bir düzende savaşabilirsiniz.

3- The Road to 56

İçerisinde onlarca aplikasyon barındıran bu mod ile farklı bir dünyaya kapı açacaksınız. Bu mod sayesinde onlarca mod indirmek zorunda kalmayacak ve yepyeni bir dünyada mücadele içerisinde olacaksınız.

4- Kaiser Reich

Yine bir tarih modu olan Kaiser Reich, birinci dünya savaşını itilaf devletlerinin kazandığını var sayan bir moddur. Osmanlı devletini alarak zaferle ayrılmış olduğu varsayılan birinci dünya savaşından sonra yeni bir tarih yazabilirsiniz.

5- Milennium Dawn

2001 yılından esinlenerek oluşturulan bu mod ile modern bir ittifak oluşturabilecek veya var olan modern ittifaklar ile birlikte yeniden tarih yazabileceksiniz. Aynı zamanda bu mod içerisinde yer alan silahlar, tanklar, uçakların hepsi de günümüz teknolojilerine oldukça yakın olarak benzetilmiştir.

“Hearts of Iron IV Mod Yükleme (Kurma)” üzerine 2 yorum

 1. denedim işe yarıyo abi 10numara 5 yıldız öneririm inanılmaz bişey tadı güzeldi yoğunluk kıvamında umarım bir dahaki tatilde tekrar geliriz 😍😍😍❤❤❤🔥🔥💕💖✨😃🌹🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

  coems 🤑🤑🤑

  Yanıtla

Yorum yapın